خبرهای مرتبط

جمع

آمریکا خواستار فشار شورای امنیت بر حکومت سرپرست در افغانستان شد

نمایندۀ آمریکا در سازمان ملل از شورای امنیت خواست...

بازگشت میزان هزینۀ خدمات قنسولی سفارت افغانستان در تهران در پی واکنش‌ها

دو روز پس از افزایش بی‌سابقه خدمات قنسولی سفارت...

افغانستان په اسیايي سیالیو لومړی مډال وګاټه

د چين په هانګ ژو اسیایي سیالیو کې د...

خواست دولت آلمان از شهروندانش برای خروج از افغانستان

وزارت امور خارجۀ آلمان با انتشار بیانیه‌ای ضمن ابراز...

روزنامه چاپ کابل: مردم افغانستان اهمیتی برای دولتمردان امریکایی ندارند

روزنامه چاپ کابل با اشاره به دو دهه حضور آمریکا در افغانستان اظهار داشت که ترامپ برای منافع زود گذر خویش و نمایش دستاورد نمادین جنگ در افغانستان تمام ارزش‌ها و حقوق اساسی مردم این کشور را نادیده گرفته است.
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم ، روزنامه هشت صبح در رابطه با توافق صلح آمریکا با طالبان نوشت که دولت واشنگتن، مردم افغانستان و حقوق آن‌ها را نادیده گرفته است.

این «هشت صبح» نوشت: دولت آمریکا بویژه ترامپ به دلیل منافع زودگذر خویش و به نمایش گذاشتن یک دستاورد نمادین در جنگ افغانستان، تمام ارزش‌ها و حقوق اساسی یک ملت را نادیده گرفته و بدون اعتنا به حقوق شهروندی و انسانی خواستار آزادی 5 هزار زندانی طالبان است.

این رسانه با اشاره به گزارش اخیر سازمان ملل درباره طالبان و تشکیل «حزب ولایت» نوشت که طالبان در پی استقرار صلح و قطع جنگ در افغانستان نیست.

در ادامه این مطلب آمده است: « اکنون که گفت‌وگوهای صلح و کشیدن پای گروه طالبان به میز مذاکره مطرح شده، سازمان‌های اطلاعاتی که صلح و ثبات در افغانستان را به زیان خویش می‌پندارند، تلاش می‌کنند تا در تبانی با افراد و رهبران متنفذ تندرو دست به ایجاد گروه‌های شبه‌طالبان بزنند».

نویسنده این نوشتار از دولت افغانستان نیز خواست تا برای جلوگیری از عرض اندام گروه‌های تروریستی جدید تحت نام‌های مختلف تلاش کند و از آمریکا نیز بخواهد تا اجازه ندهد که خلاف مواد توافقنامه قطر گروه‌های جدیدی در افغانستان ظهور کنند.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق