خبرهای مرتبط

جمع

استانکزی: درهای علم نباید به روی کسی بسته شود

شیرمحمد عباس استانکزی، معاون سیاسی وزارت خارجۀ امارت اسلامی...

حامد کرزی خواستار آزادی فوری مطیع‌الله ویسا شد

حامدکرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان در واکنش به بازداشت...

وقوع انفجار در کابل 10 کشته و زخمی برجا گذاشت

وقوع انفجاری که امروز (دوشنبه، 7 حمل) در شهر...

خبرگزاری فرانسه: آمریکا از افغانستان خارج نشود طالبان آزاد شده به میدان جنگ باز می‌گردند

برخی زندانیان آزاد شده طالبان به رسانه‌ها گفتند که اگر نیروهای آمریکایی از افغانستان خارج نشوند به میدان جنگ بازگشته و به جنگ ادامه خواهند داد.
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، دولت افغانستان برای اعتمادسازی و ترغیب طالبان به آغاز مذاکرات بین‌الافغانی تاکنون 3 هزار زندانی این گروه را آزاد کرده اما برخی زندانیان آزاد شده طالبان می‌گویند که اگر آمریکا افغانستان را ترک نکند به جنگ ادامه خواهند داد.

«محمد داود» یکی از اعضای طالبان نیز که به تازگی از زندان بگرام آزاد شده به «خبرگزاری فرانسه» گفت: اگر آمریکایی‌ها خارج نشوند ما به جهادمان ادامه می‌دهیم چون آن‌ها افغان‌های زیادی را در عملیات‌شان کشته‌اند.

این عضو طالبان که 9 سال پیش در ولایت فاریاب دستگیر شده بود تصریح کرد: ما نیروهای خارجی را در کشورمان نمی‌خواهیم.

زندانیان طالبان پیش از آزادی باید تعهد کتبی دهند که دیگر اسلحه برنداشته و به میدان جنگ بازنمی‌گردند.

یکی از دیگر فرماندهان طالبان نیز به خبرگزاری فرانسه گفت که اعضای آزاد شده این گروه سرانجام به میدان‌های جنگ افغانستان بازمی‌گردند و در این باره نباید ابهامی وجود داشته باشد.

این فرمانده که نامی از وی برده نشده، افزود: جهاد جریان دارد و ما تا زمانی که با دولت کابل به توافق نرسیم به جنگ ادامه خواهیم داد.

«سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در واکنش به این گزارش گفت که طالبان به میزان کافی نیروهای «فعال و ذخیره» دارد و تاکید کرد: ما نیازی به نیروی بیشتری در میدان جنگ نداریم، زیرا در حال ورود به مذاکرات بین‌الافغانی هستیم.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق