خبرهای مرتبط

جمع

انفجار در ولایت سمنگان 35 کشته و 23 زخمی برجا گذاشت

منابع محلی در ولایت سمنگان امروز (چهارشنبه، 9 قوس)...

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

خبرگزاری فرانسه: آمریکا از افغانستان خارج نشود طالبان آزاد شده به میدان جنگ باز می‌گردند

برخی زندانیان آزاد شده طالبان به رسانه‌ها گفتند که اگر نیروهای آمریکایی از افغانستان خارج نشوند به میدان جنگ بازگشته و به جنگ ادامه خواهند داد.
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، دولت افغانستان برای اعتمادسازی و ترغیب طالبان به آغاز مذاکرات بین‌الافغانی تاکنون 3 هزار زندانی این گروه را آزاد کرده اما برخی زندانیان آزاد شده طالبان می‌گویند که اگر آمریکا افغانستان را ترک نکند به جنگ ادامه خواهند داد.

«محمد داود» یکی از اعضای طالبان نیز که به تازگی از زندان بگرام آزاد شده به «خبرگزاری فرانسه» گفت: اگر آمریکایی‌ها خارج نشوند ما به جهادمان ادامه می‌دهیم چون آن‌ها افغان‌های زیادی را در عملیات‌شان کشته‌اند.

این عضو طالبان که 9 سال پیش در ولایت فاریاب دستگیر شده بود تصریح کرد: ما نیروهای خارجی را در کشورمان نمی‌خواهیم.

زندانیان طالبان پیش از آزادی باید تعهد کتبی دهند که دیگر اسلحه برنداشته و به میدان جنگ بازنمی‌گردند.

یکی از دیگر فرماندهان طالبان نیز به خبرگزاری فرانسه گفت که اعضای آزاد شده این گروه سرانجام به میدان‌های جنگ افغانستان بازمی‌گردند و در این باره نباید ابهامی وجود داشته باشد.

این فرمانده که نامی از وی برده نشده، افزود: جهاد جریان دارد و ما تا زمانی که با دولت کابل به توافق نرسیم به جنگ ادامه خواهیم داد.

«سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در واکنش به این گزارش گفت که طالبان به میزان کافی نیروهای «فعال و ذخیره» دارد و تاکید کرد: ما نیازی به نیروی بیشتری در میدان جنگ نداریم، زیرا در حال ورود به مذاکرات بین‌الافغانی هستیم.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق