خبرهای مرتبط

جمع

روند صلح محور گفتگوی افغانستان، امریکا و روسیه

سرپرست وزارت خارجه افغانستان و نمایندگان ویژه امریکا و روسیه در یک کنفرانس ویدیویی درباره روند صلح افغانستان گفتگو می‌کنند.

به گزارش رسانه‌ها، دفتر سخنگوی وزارت خارجه افغانستان اعلام کرده است که عصر روز، دوشنبه 26 جوزا، نشست سه‌جانبه افغانستان، امریکا و روسیه در باره روند صلح افغانستان برگزار خواهد شد.

در این نشست که از طریق ویدیو کنفرانس برگزار می‌شود «حنیف اتمر» سرپرست وزارت خارجه افغانستان، «زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان و «ضمیر کابلوف» مدیر بخش آسیایی وزارت خارجه روسیه حضور خواهند داشت.

به گزارش «هشت صبح»، دستور کار این نشست کاهش خشونت‌ها، تبادل زندانیان، مذاکرات بین‌الافغانی، آتش‌بس فراگیر و دائمی و نیز اجماع بین‌المللی و منطقه‌ای در رابطه با روند صلح افغانستان است.

براساس توافقنامه صلح امریکا و طالبان، واشنگتن متعهد شده تا ماه می سال 2021 میلادی همه نیروهای خارجی افغانستان را ترک کند اما اخیراً فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش امریکا گفته بود که طالبان شرایط خروج امریکا از افغانستان را تأمین نکرده است.

افغانستان، امریکا و روسیه در حالی درباره صلح افغانستان تبادل‌نظر خواهند کرد که کابل و طالبان درباره برگزاری نشست مقدماتی با یکدیگر موافقت کرده‌اند.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق