خبرهای مرتبط

جمع

شکایت از تعیینات افراد غیر حرفه‌ای در ادارات دولتی

شماری از کارمندان ادارات دولتی می‌گویند که گماشتن افراد...

گزراش: مردم افغانستان از خدمات صحی باکیفیت محروم‌اند

سازمان داکتران بدون مرز (MSF) می گوید که افغان‌ها...

حامد کرزی به آلمان سفر کرد

منابع به روزنامۀ دنیا می‌گویند که حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان روز گذشته (یکشنبه، 16 دلو) به کشور آلمان سفر کرد.

احیای زنده‌گی با چند روش ساده!

اصلی وجود دارد به نام: «کمتر، بیشتر است.» با...

تام وست: سیاست‌های طالبان ارسال کمک‌ها را به افغانستان تهدید می‌کند

توماس وست، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحدۀ آمریکا برای افغانستان...

روند صلح محور گفتگوی افغانستان، امریکا و روسیه

سرپرست وزارت خارجه افغانستان و نمایندگان ویژه امریکا و روسیه در یک کنفرانس ویدیویی درباره روند صلح افغانستان گفتگو می‌کنند.

به گزارش رسانه‌ها، دفتر سخنگوی وزارت خارجه افغانستان اعلام کرده است که عصر روز، دوشنبه 26 جوزا، نشست سه‌جانبه افغانستان، امریکا و روسیه در باره روند صلح افغانستان برگزار خواهد شد.

در این نشست که از طریق ویدیو کنفرانس برگزار می‌شود «حنیف اتمر» سرپرست وزارت خارجه افغانستان، «زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان و «ضمیر کابلوف» مدیر بخش آسیایی وزارت خارجه روسیه حضور خواهند داشت.

به گزارش «هشت صبح»، دستور کار این نشست کاهش خشونت‌ها، تبادل زندانیان، مذاکرات بین‌الافغانی، آتش‌بس فراگیر و دائمی و نیز اجماع بین‌المللی و منطقه‌ای در رابطه با روند صلح افغانستان است.

براساس توافقنامه صلح امریکا و طالبان، واشنگتن متعهد شده تا ماه می سال 2021 میلادی همه نیروهای خارجی افغانستان را ترک کند اما اخیراً فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش امریکا گفته بود که طالبان شرایط خروج امریکا از افغانستان را تأمین نکرده است.

افغانستان، امریکا و روسیه در حالی درباره صلح افغانستان تبادل‌نظر خواهند کرد که کابل و طالبان درباره برگزاری نشست مقدماتی با یکدیگر موافقت کرده‌اند.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق