خبرهای مرتبط

جمع

انفجار در ولایت سمنگان 35 کشته و 23 زخمی برجا گذاشت

منابع محلی در ولایت سمنگان امروز (چهارشنبه، 9 قوس)...

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

سرور دانش: آمار امریکا در باره شیعیان افغانستان نادرست است

«سرور دانش» معاون رئیس جمهور افغانستان گزارش منتشرشده توسط وزارت خارجه امریکا در باره شمار شیعیان کشورش را نادرست اعلام کرد.

«سرور دانش» معاون دوم رئیس جمهور افغانستان در توییتی تصریح کرد که آمار منتشر شده توسط وزارت خارجه امریکا درباره جمعیت شیعیان در افغانستان نادرست است.

دانش با اشاره به اینکه وزارت خارجه امریکا در گزارشی جمعیت شیعیان و هزاره‌ها را بین 10 تا 15 درصد از جمعیت کل این کشور دانسته، تصریح کرد که آمار اعلام شده نشانگر درصد واقعی جمعیت هزاره‌ها و شیعیان در افغانستان نیست.

وی همچنین خطاب به وزارت خارجه امریکا گفت که اگر منابع موثقی در این رابطه دارند باید آن را اعلام کنند.

دانش افزود که نبود اطلاعات قابل اتکا در باره اقوام مختلف همیشه در افغانستان یک مشکل بوده و تاکید کرد دولت موظف است تا از طریق صدور کارت‌های شناسایی الکترونیک به این مشکل رسیدگی کند.

دولت امریکا در این گزارش جمعیت افغانستان را 35.7 میلیون نفر ارزیابی کرده و می‌افزاید که آمار موثقی درباره درصد مسلمانان شیعه و سنی‌ها در این کشور وجود ندارد.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق