خبرهای مرتبط

جمع

شکایت از تعیینات افراد غیر حرفه‌ای در ادارات دولتی

شماری از کارمندان ادارات دولتی می‌گویند که گماشتن افراد...

گزراش: مردم افغانستان از خدمات صحی باکیفیت محروم‌اند

سازمان داکتران بدون مرز (MSF) می گوید که افغان‌ها...

حامد کرزی به آلمان سفر کرد

منابع به روزنامۀ دنیا می‌گویند که حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان روز گذشته (یکشنبه، 16 دلو) به کشور آلمان سفر کرد.

احیای زنده‌گی با چند روش ساده!

اصلی وجود دارد به نام: «کمتر، بیشتر است.» با...

تام وست: سیاست‌های طالبان ارسال کمک‌ها را به افغانستان تهدید می‌کند

توماس وست، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحدۀ آمریکا برای افغانستان...

طالبان 18 پسته را در شرق افغانستان سقوط داده است

مقامات محلی در ولایت «کاپیسا» خبر دادند که بر اثر حملات طالبان در دو روز اخیر ۱۸ پاسگاه امنیتی سقوط کرده است که تعدادی از نیروهای خیزش مردمی کشته و زخمی شده‌اند.

به نقل از خبرگزاری تسنیم، «گل زمان شینواری» نماینده پارلمان مردم «کاپیسا» در شرق افغانستان گفته است که از دو روز گذشته درگیری‌ها با طالبان در منطقه «حکیم آخندزاده» شهرستان «تگاب» جریان دارد و بر اثر این حملات 18 پاسگاه امنیتی نیز سقوط کرده است.

وی دلیل سقوط پاسگاه‌ها را نیز عدم هماهنگی بین نیروهای خیزش مردمی و ارتش افغانستان خواند.

شینواری افزود که نیروهای امنیتی این منطقه را ترک کردند و نیروهای پولیس در منطقه در حال جنگ با طالبان هستند.

نماینده کاپیستا در پارلمان افغانستان به «آوا» گفت که در این درگیری‌ها 4 نیروی خیزش مردمی کشته و 11 تن دیگر نیز زخمی شدند.

«عبدالشایق شورش»، سخنگوی پولیس کاپیسا نیز با تایید درگیری‌های دو روزه و سقوط مناطقی از شهرستان تگاب توسط طالبان، از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

حملات طالبان علیه نیروهای امنیتی دولتی در حالی ادامه دارد که کابل از این گروه می‌خواهد تا برای فراهم کردن فضا و شرایط جهت آغاز مذاکرات مستقیم خشونت‌ها کاهش یافته و یا آتش‌بس اعلام شود.

«طارق آرین» سخنگوی وزارت کشور روز گذشته در یک نشست خبری گفت که طالبان پس از امضای توافقنامه صلح با آمریکا در 10 اسفند سال گذشته تاکنون حدود 3500 حمله در سراسر افغانستان انجام داده است. وی اظهار داشت که در یک هفته گذشته نیز طالبان در 29 ولایت افغانستان 222 حمله علیه نیروهای امنیتی داشته که در نتیجه آن 422 نیرو کشته و زخمی شدند.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق