خبرهای مرتبط

جمع

خانۀ ظلم خراب است!

چکیده: یک قطره جوهر سیاه وقتی در یک لیوان...

تلاش‌های سازمان دیدبان حقوق بشر برای تحریم ورزش افغانستان

سازمان دید‌بان حقوق بشر به تازه‌گی از کمیته بین‌المللی المپیک خواسته است تا ورزش افغانستان را تحریم کند.

سرمست لقب قهرمان حقوق موسیقی جهان را از آن خود کرد

شورای جهانی موسیقی لقب قهرمان حقوق موسیقی سال ۲۰۲۲...

افغانستان برای پنجمین سال پیاپی مرگبارترین کشور برای کودکان شناخته شد

براساس گزارش تازه سازمان ملل افغانستان در سال ۲۰۱۹ میلادی نیز برای پنجمین سال پیاپی خطرناکترین کشور جهان برای کودکان شناخته شد.

به گزارش رسانه‌ها، سازمان ملل اعلام کرد که در سال 2019 میلادی 3 هزار و 149 کودک در جنگ افغانستان کشته شدند و در مجموع نیز 3 هزار و 410 خشونت دیگر علیه کودکان در این کشور به ثبت رسیده است.

براساس این گزارش، مخالفان مسلح دولت مسئول یکهزار و 480 مورد قتل کودکان افغان شناخته شده و افراد مسلح ناشناس نیز مسئول 55 مورد آن بوده است.

از سوی دیگر سازمان ملل نیروهای خارجی و نیروهای افغان را نیز مسئول کشتار یکهزار و 32 کودک می‌داند.

«مریم عطایی»، سخنگوی صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) در افغانستان ادامه تلفات کودکان در این کشور را نگران کننده خواند.

عطایی به «رادیو آزادی» گفت: از کودکان باید در جریان جنگ حفاظت شود؛ ما از همه طرف‌های درگیری می‌خواهیم تا برای کاهش خشونت، آتش‌بس دائمی برقرار کنند تا کودکان بتوانند از تمام حقوق خود بهره‌مند شوند.

«ذبیح‌الله فرهنگ» مدیر دفتر نشرات این کمیسیون حقوق بشر افغانستان نیز درباره تلفات بالای کودکان در جنگ افغانستان گفت: متاسفانه طرف‌های درگیر جنگ به زندگی کودکان و غیرنظامیان اهمیتی نمی‌دهند و به همین دلیل است که غیرنظامیان همیشه قربانی می‌دهند.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق