خبرهای مرتبط

جمع

آغاز دور تازۀ سفرهای نمایندۀ آمریکا برای افغانستان

نمایندۀ ویژۀ آمریکا برای افغانستان در دور تازۀ سفرهایش...

مجاهد: لانه‌های مهم گروه داعش در افغانستان از بین رفته است

به گفتۀ سخنگوی امارت اسلامی، لانه‌های مهم گروه داعش...

طالبان: اعلام تلفات نیروهای افغان با هدف تخریب مذاکرات بین‌الافغانی است


سخنگوی طالبان درباره گزارش دولت افغانستان مبنی بر کشته شدن ۲۹۱ نیروی امنیتی طی هفته اخیر، گفت که هدف از انتشار چنین گزارش‌هایی تخریب مذاکرات بین‌الافغانی است.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان در واکنش به گزارش شورای امنیت ملی افغانستان از کشته شدن 291 نیروی امنیتی و دفاعی افغان در طی یک هفته گذشته گفت: آمار منتشر شده بخاطر مغشوش کردن اذهان و تبلیغات منفی برای تخریب مذاکرات بین‌الافغانی است.

به گزارش تسنیم، وی افزوده است که دولت افغانستان در 19 سال اخیر آماری از تلفات نیروهای امنیتی منتشر نکرده و هدف انتشار این گزارش در چنین شرایطی ایجاد مانع در روند مذاکرات بین‌الافغانی است که قرار است بزودی آغاز شود.

سخنگوی طالبان به بی‌بی‌سی گفت که در 3 عملیات بزرگ نیروهای دولتی علیه این گروه به نظامیان افغان تلفاتی وارد شده اما شمار آن به اندازه آمار اعلام شده نبود.

مجاهد ادامه داد که در درگیری‌های طالبان با نیروهای افغان در شهرستان «آقچه» ولایت «جوزجان» 49 نیروی امنیتی کشته، زخمی و اسیر شدند.

وی افزود که در عملیات دیگر این گروه در شهرستان «گرشک» ولایت «هلمند» 24 نیروی امنیتی افغان کشته و در شهرستان «تگاب» ولایت «کاپیسا» نیز 17 نیروی دولتی دیگر کشته شدند.

«جاوید فیصل» سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان صبح امروز با انتشار توئیتی اعلام کرد که تشدید حملات طالبان خونین‌ترین هفته را در 19 سال اخیر برای نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان رقم زد و در طی یک هفته طالبان 422 حمله انجام دادند که در نتیجه آن 291 نیروی امنیتی و دفاعی کشته و بیش از 550 تن دیگر نیز زخمی شدند.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق