خبرهای مرتبط

جمع

خلیل‌زاد: حمله بر کارمندان مرکز عدلی کار “دشمنانان” صلح است

زلمی خلیل‌زاد، فرستادۀ ویژۀ ایالات متحده امریکا برای صلح افغانستان حمله بر کارمندان مرکز عدلی و توقیف‌گاۀ بگرام را، کار “دشمنانان صلح” می‌داند.

روز گذشته، پنج کارمند مرکز عدلی و توقیف‌گاۀ بگرام هنگامی که از کابل به سوی وظیفۀ شان در حرکت بودند، در یک حملۀ مسلحانه در مربوطات ولسوالی ده سبز ولایت کابل، کشته شدند.

تاکنون هیچ گروهی مسؤولیت این حمله را به عهده نگرفته‌است.

به نقل از طلوع نیوز، او با نکوهش این حمله، می‌گوید که حمله بر سارنوالان افغانستان و اعضای رهایی زندانیان باید به‌‎گونه جدی بررسی و عاملان آن به کیفر برسد.

خلیل‌زاد می‎افزاید که این حملات نشان دهندۀ تلاش حلقات داخلی و خارجی برای سبوتاژ روند صلح است و از حکومت و طالبان خواسته‌است تا برای رسیدن به یک آتش‎بس دایمی و صلح برای آغاز بی‌درنگ گفتگوهای میان افغانان، کار کنند.

رییس‌جمهور غنی در یک خبرنامه نیز این حمله را محکوم کرده‌است و افزوده است که: “حمله بالای افراد ملکی و کارمندان دولتی، جنایت ضد بشری و ارزش‌های اسلامی بوده و تداوم خشونت‌ها از سوی دشمنان، تلاشی برای آسیب رسانیدن به پروسه صلح می‌باشد.”

رییس‌جمهور همچنان از طالبان خواست که “از خشونت‌ها دست بکشند و خواست حکومت و مردم افغانستان را برای ختم جنگ و برقراری صلح پایدار، بپذیرند.”

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق