خبرهای مرتبط

جمع

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

سرگردانی نیروهای ویژۀ افغان در آمریکا

وب‌سایت «اینترسپت» در گزارشی ضمن ارائه اطلاعات بیشتر از...

تشدید حملات طالبان در آستانۀ مذاکرات بین‌الافغانی

صفی‌الله ملاخیل-مدیر مسئول

یک مقام ارشد دولت افغانستان اظهار داشت که مذاکرات بین‌الافغانی به دلیل تشدید حملات طالبان ممکن است بار دیگر با تاخیر روبرو شود.

مقامات افغانستانی می‌گویند که طالبان برای تحت فشار قرار دادن دولت جهت آزادی زندانیان و نیز کسب دست بالا در مذاکرات بین‌الافغانی حملات خود را علیه نیروهای امنیتی افزایش داده است.

این مقام ارشد دولت افغانستان که نامش فاش نشده به «رویترز» گفت: قرار بود مذاکرات بین‌الافغانی در ماه جاری آغاز شوند اما گفت‌وگوها احتمالاً به دلیل تشدید حملات طالبان بار دیگر به تاخیر خواهد افتاد.

دولت افغانستان روز دوشنبه (2 سرطان) اعلام کرد که در پی تشدید حملات طالبان در هفته گذشته 291 نیروی امنیتی و دفاعی افغان کشته و بیش از 550 تن دیگر نیز زخمی شدند.

طالبان اما با رد این گزارش گفت که این آمار برای مغشوش کردن اذهان عمومی و برای تخریب مذاکرات بین‌الافغانی منتشر شده است.

این در حالی است که «استفانو پونتیکورو» نماینده غیرنظامی ناتو در افغانستان معتقد است که تشدید حملات طالبان ناقض توافقنامه قطر نیست و تاکید کرد که طالبان پس از امضای این توافق و به نیروهای خارجی و مراکز شهرها حمله نکرده است.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق