خبرهای مرتبط

جمع

انفجار در ولایت سمنگان 35 کشته و 23 زخمی برجا گذاشت

منابع محلی در ولایت سمنگان امروز (چهارشنبه، 9 قوس)...

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

سخنگوی طالبان: هدف ما پایان دادن به اِشغال افغانستان است

بسینا میدانوال-خبرنگار

«سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت که سیاست این گروه واضح است و تاکید کرد که طالبان برای پایان دادن به «اِشغال» افغانستان تلاش می‌کند.

شاهین در پرسشی درباره ربوده شدن یکی از رهبران سیک‌ها افغانستان نیز ضمن رد دست داشتن طالبان در این رویداد گفت که این گروه آدم‌ربایان را مجازات خواهد کرد.

سخنگوی دفتر سیاسی  طالبان به «د هندو» گفت: ما آدم‌ربایی نمی‌کنیم و در ربوده شدن این فرد نیز نقشی نداشته‌ایم؛ هدف ما مشخص است، ما برای پایان دادن به اشغال تلاش می‌کنیم.

وی افزود: اگر آدم‌ربایان را پیدا کنیم مطابق قانون آن‌ها را برای مجازات به دادگاه می‌فرستیم.

شاهین پیش از این نیز گفته بود که طالبان به رعایت حقوق اقلیت‌ها متعهد است و پیش از این نیز حمله داعش به عبادتگاه هندوها در کابل را محکوم کرده بود.

به گزارش تسنیم، طالبان همچنین تاکید کرده که تا زمان خروج آمریکایی‌ها به جنگ در افغانستان ادامه می‌دهد و برخی گزارش‌ها نیز حاکی از آن است که باوجود توافق صلح آمریکا و طالبان، اگر واشنگتن نیروهایش را از افغانستان خارج نکند زندانیان آزاد شده طالبان به میدان جنگ بازخواهند گشت.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق