خبرهای مرتبط

جمع

سرمست لقب قهرمان حقوق موسیقی جهان را از آن خود کرد

شورای جهانی موسیقی لقب قهرمان حقوق موسیقی سال ۲۰۲۲...

توماس وست بعد از گفت‌و‌گو با مقامات هندی به امارت می‌رود

توماس وست، نمایندۀ ویژۀ آمریکا برای افغانستان، فردا (دوشنبه،...

وزارت خارجۀ پاکستان قصد خروج کارمندانش را از سفارتش در کابل ندارد

پس از حملۀ روز جمعه بر سفارت پاکستان، اسلام‌آباد در نظر ندارد که کارمندانش را از سفارت این کشور در کابل بیرون بکشد.

نماینده ناتو: خشونت‌های طالبان باید کاهش یابد

نماینده غیرنظامی سازمان ناتو در افغانستان اظهار داشت که سطح خشونت‌ها توسط طالبان غیرقابل پذیرش است بنابراین حملات این گروه باید کاهش یابد.

«استفانو پونتیکورو» نماینده غیرنظامی ناتو در افغانستان با انتشار توییتی گفت که به همراه ژنرال «اسکات میلر» فرمانده نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان برای دیدار با نمایندگان ناتو به ستاد این سازمان در بروکسل سفر کرده است.

وی افزود که در دیدار با سران ناتو دبیرکل این سازمان آن‌ها را در جریان آخرین تحولات افغانستان و مذاکرات بین‌الافغانی قرار داده است.

به گزارش تسنیم، پونتیکورو با اشاره به حملات طالبان به نیروهای امنیتی و دفاعی افغان تصریح کرد که خشونت‌های طالبان باید کاهش یابد و آن را غیرقابل پذیرش خواند.

نماینده غیرنظامی ناتو تأکید کرد که سطح بالای خشونت‌ها توسط طالبان در حال ایجاد یک مشکل برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی است.

وی پیش از این گفته بود که تشدید حملات طالبان اگرچه سبب افزایش بی‌اعتمادی است اما ناقض توافق این گروه با امریکا نیست.

پونتیکورو همچنین با اشاره به روند آزادی زندانیان طالبان اظهار کرده بود: برخی چالش‌های حقوقی و فنی در چنین روندهایی وجود دارد که قابل پیش‌بینی است؛ زندانی‌هایی وجود دارند که به خاطر برخی موضوعات بزرگ نمی‌توانند آزاد شوند و یا به خاطر تهدیداتی که در گذشته ایجاد کردند، نباید آزاد شوند .

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق