خبرهای مرتبط

جمع

کنایۀ نبیل به ایران: کبوتر با کبوتر، باز با باز

رحمت‌الله نبیل، رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان در واکنشی...

وضع محدودیت شب‌گردی بر‌ باشندگان ولایت پکتیکا از سوی نظامیان پاکستانی

به نقل از منابع محلی از ولایت پکتیکا، نظامیان...

طالبان بايد د دیپلوماتيکو اړيکو له پاره اصلاحات راولي

چين ويلي دي چې په افغانستان کې د طالبانو...

وقوع انفجار در پیشاور هفت زخمی برجای گذاشت

مقام‌های صحی و امدادی پاکستان می‌گویند که در پی...

طالبان: نشست‌های مخالفان در کشورهای منطقه غیرقانونی است

معاون وزیر خارجۀ طالبان در واکنش به برگزاری نشست‌های...

لاوروف: قاچاق مواد مخدر از افغانستان توسط طیاره‌های ناتو باید بررسی شود

وزیر خارجه روسیه گفته است که اطلاعات نشان می‌دهند که قاچاق مواد مخدر در افغانستان توسط طیاره‌های ناتو انجام می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک، سرگی لاوروف، در نشست آنلاین مجمع بین المللی «پریمکوفسکی چتینی -2020» درباره قاچاق مواد مخدر از افغانستان می‌گوید که روسیه به مراتب اطلاعاتی در مورد قاچاق مواد مخدر از طریق هواپیماها در افغانستان دریافت می‌کند که می‌تواند فقط به ائتلاف ناتو تعلق داشته باشد و این موضوع باید بررسی شود.

آقای لاوروف گفت: “بارها گزارش‌هایی را مبنی بر قاچاق مواد مخدر از افغانستان به کشورهای دیگر بخصوص اروپا دریافت کرده‌ایم که گفته می‌شود توسط هواپیماهای ناتو انجام می‌شود.”

وزیر خارجه روسیه افزود: “این اطلاعات را نمی‌توانیم 100 درصد تائید کنیم، و در عین حال نمی‌توان این کار را نادیده گرفت. اما اگر از افغانستان این کار صورت می‌گیرد، فقط می‌تواند طیاره‌های ناتو باشد.”

لاوروف خاطرنشان كرد: “اگر واقعیت‌های كاملاً معتبری را در نظر بگیریم، پس از گذشت 20 سال ایالات متحده و سایر اعضای ائتلاف در افغانستان، جریان قاچاق مواد مخدر از افغانستان به خارج افزایش یافته است پس نه ایالات متحده و نه دیگر اعضای ائتلاف هیچ مبارزه مهمی علیه تولید مواد مخدر در افغانستان انجام نمی‌دهند.”

این درحالیست که پیش از این ضمیر کابلوف نماینده ویژه رئیس‌جمهور فدراسیون روسیه در امور افغانستان و مدیر دیپارتمنت دوم آسیا وزارت امور خارجه از مشارکت اطلاعات ایالات متحده امریکا در قاچاق مواد مخدر از افغانستان خبر داد.

او گفت: این رشوه‌‌های بی شمار از پروژه‌های در افغانستان مشارکت همان مامورهای اطلاعاتی امریکا در قاچاق مواد مخدر را نشان می‌دهد که آنها ما را به چیزهای متهم می‌کنند. او همچنان گفت که دست داشتن اطلاعات امریکا در قاچاق مواد مخدر بر کسی پوشیده نیست به شمول افغان‌ها. همه آنرا به عنوان یک واقعیت نگاه می‌کنند.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق