خبرهای مرتبط

جمع

کابل: هنوز تاریخ دقیق آغاز مذاکرات میان افغان‌ها مشخص نشده

وزارت خارجه کشور می‌گوید که تاهنوز تاریخی برای آغاز مذاکرات میان افغان‌ها تعیین نشده؛ اما تلاش‌ها برای شروع آن جریان دارد.

به گزارش اسپوتنیک، گران هیواد سخنگوی وزارت امور خارجه روز شنبه در یک نشست خبری در کابل گفت که هرچند تاهنوز تاریخی برای آغاز مذاکرات میان افغان‌ها تعیین نشده؛ اما دولت افغانستان با تمام توان تلاش می‌کند تا هر چه زودتر این مذاکرات آغاز شود.

آقای هیواد با اشاره به نشست بین‌المللی پنج شنبه گذشته در باره صلح افغانستان گفت که کم و بیش نمایندگان 40 کشور و سازمان جهانی از طالبان خواستند که به خشونت‌ها کاهش داده و زمینه را برای مذاکرات مستقیم میان افغان‌ها مساعد سازند.

هیواد خاطر نشان کرد که کاهش خشونت‌ها بخشی از توافق امریکا و طالبان است و دولت افغانستان می‌خواهد طالبان به این تعهد خود عمل کنند.

از سوی دیگر، آقای هیواد گفت که وزارت خارجه با تمام کشورهایی که برای میزبانی روند صلح افغانستان اعلام آمادگی کرده‌اند کار می‌کند تا واضح سازد کدام کشور در چه مرحله روند صلح را میزبانی خواهد کرد.

این در حالی است که در نشست بین‌المللی روز پنج شنبه گذشته، اشتراک کنندگان به پایان روند رهایی زندانیان، کاهش خشونت‌ها و آغاز مذاکرات بین‌الافغانی تاکید کردند.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق