خبرهای مرتبط

جمع

کنایۀ نبیل به ایران: کبوتر با کبوتر، باز با باز

رحمت‌الله نبیل، رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان در واکنشی...

وضع محدودیت شب‌گردی بر‌ باشندگان ولایت پکتیکا از سوی نظامیان پاکستانی

به نقل از منابع محلی از ولایت پکتیکا، نظامیان...

طالبان بايد د دیپلوماتيکو اړيکو له پاره اصلاحات راولي

چين ويلي دي چې په افغانستان کې د طالبانو...

وقوع انفجار در پیشاور هفت زخمی برجای گذاشت

مقام‌های صحی و امدادی پاکستان می‌گویند که در پی...

طالبان: نشست‌های مخالفان در کشورهای منطقه غیرقانونی است

معاون وزیر خارجۀ طالبان در واکنش به برگزاری نشست‌های...

بدهکاری صد میلیون دالری هوتل «کابل سرینا» از وزارت اطلاعات و فرهنگ

وزارت اطلاعات و فرهنگ گفته که هوتل «کابل سرینا»، بابت نپرداختن اجاره، ۱۶۸ میلیون دالر از این وزارت بدهکار است.

وزارت اطلاعات و فرهنگ در نشست فوق‌العاده‌‌ شورای عالی هوتل‌ها که روز سه‌ شنبه، 31 سرطان برگزار شده بود، گفته که این وزارت برای بررسی این بدهکاری، هیئتی را موظف کرده است.

طاهر زهیر، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ در این نشست از رهبری هوتل کابل سرینا خواهان پرداخت بدهکاری به دولت شده است.

هوتل کابل سرینا، از بزرگ‌ترین هوتل‌های افغانستان است که در قلب پایتخت در سال ۱۳۸۴ با سرمایه‌گذاری ۳۵ میلیون دلار تاسیس شد.

ذبیح‌الله احسان، رئیس شرکت هوتل‌ها، در این نشست گفته که هوتل کابل سرینا از سال ۲۰۱۰ تاکنون، بابت نپرداختن اجاره، مبلغ ۱۶۸ میلیون دالر از وزارت اطلاعات و فرهنگ بدهکار است.

وزارت اطلاعات و فرهنگ در خبرنامه‌ای به نقل از رئیس شرکت هوتل‌ها آورده است: «هوتل کابل سرینا پس از بازسازی در سال ۲۰۰۵ برای سی سال به مالک فعلی آن اجاره داده شد که براساس قرارداد، از ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ این اجاره‌دار از حق پرداخت اجاره معاف بود. از سال ۲۰۱۶ تا چند ماه سال جاری میلادی ۱۶۸ میلیون مقروض است.»

صفت‌الله وزیری، مسئول مالی هوتل کابل سرینا گفته که تاکنون ۳۲ میلیون دلار به شرکت هوتل‌های وزارت اطلاعات و فرهنگ پرداخت کردند و تنها ۱۰۰ میلیون دلار از این وزارت بدهکارند.

مسئول مالی هوتل کابل سرینا مدعی شده است که این هوتل برای ده سال از پرداخت مالیه معاف بود و وزارت اطلاعات فرهنگ در یک سال گذشته، ۴۱۶ هزار دلار از حساب این بانک بابت مالیه وضع کرده است.

به گزارش سلام وطندار، مسئول مالی هوتل کابل سرینا گفته که براساس قرارداد، باید دولت پارک زرنگار و جادۀ بین کابل سرینا و بانک مرکزی را در اختیار هوتل قرار می‌داد که چنین نشده است و مالک هوتل از آن متضرر شده است.

رهبری وزارت اطلاعات و فرهنگ، هیئتی را که متشکل از نمایندگان این وزارت و هوتل کابل سرینااند، برای بررسی این موضوع توظیف کرده است.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق