خبرهای مرتبط

جمع

خانۀ ظلم خراب است!

چکیده: یک قطره جوهر سیاه وقتی در یک لیوان...

تلاش‌های سازمان دیدبان حقوق بشر برای تحریم ورزش افغانستان

سازمان دید‌بان حقوق بشر به تازه‌گی از کمیته بین‌المللی المپیک خواسته است تا ورزش افغانستان را تحریم کند.

سرمست لقب قهرمان حقوق موسیقی جهان را از آن خود کرد

شورای جهانی موسیقی لقب قهرمان حقوق موسیقی سال ۲۰۲۲...

ناتو از نقش نیروهای امنیتی افغانستان برای پاسداری از جمهوریت ستایش کرد

جنرال اسکات میلر، قوماندان نیروهای ناتو در افغانستان می‌گوید، اکنون زمان آن رسیده است که خشونت‌ها کاهش یابند و یک راه‌حل سیاسی برای صلح ایجاد شود.

میلر دیروز با نشر یک پیام ویدیویی در توییتر، صد و یکمین سال‌روز استقلال افغانستان را تبریک گفته می‌افزاید که ناتو در پشت نیروهای امنیتی افغانستان ایستاده است.

جنرال میلر می‌گوید: «ما در پشت نیروهای امنیتی شما ایستاده‌ایم، زیرا آن‌ها صلح را در افغانستان تضمین می‌کنند. اکنون زمان کاهش خشونت و ایجاد یک مسیر سیاسی به سوی صلح است.»

استیفانو پونتیکورو، نمایندۀ غیرنظامی ناتو در افغانستان نیز صد و یکمین سال‌روز استقلال کشور را تبریک گفته و نقش نیروهای امنیتی را در تأمین امنیت ستوده است.

پونتیکورو در توییتی نگاشته است که: «ما نیروهای امنیتی شجاع افغانستان را برای تأمین امنیت و پاسداری از جمهوریت در افغانستان تحسین می‌کنیم.»

به نقل سلام وطندار، هم‌زمان با این رولان کوبیا، نمایندۀ اتحادیه اروپا برای افغانستان با نشر توییتی تبریکی به مناسب سال‌روز استقلال کشور، حملات موشکی بر شهر کابل را نکوهش کرده است.

کوبیا می‌گوید: «این‌گونه حملات نمی‌تواند مانع تلاش شما برای صلح شود.»

صبح روز سه‎شنبه هم‌ زمان با برگزاری مراسم یک‌صد و یکمین سال‌روز استرداد و استقلال افغانستان، بخش‌هایی از شهر کابل، گواه برخورد 14 موشک بود.

شماری از رهبران کشورهای منطقه و جهان نیز با فرستادن پیام‌های‌شان، صد و یکمین سال روز استقلال افغانستان را تبریک گفته‌اند.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق