خبرهای مرتبط

جمع

سفر معاون وزارت دفاع و جنرال میلر برای بررسی اوضاع امنیتی ولایت‌های شمال

شاه محمود میاخیل معاون وزارت دفاع و جنرال سکات میلر فرمانده نیروهای حمایت قاطع برای بررسی اوضاع امنیتی به ولایت‌های شمال سفر کرده‌اند.

به نقل از آریانا نیوز، بر اساس اعلامیه ماموریت حمایت قاطع، آقای میاخیل گفته است: “ما با جنرال میلر برای گفتگو با فرماندهان قول اردوها و ارزیابی اوضاع امنیتی به شمال آمده‌ایم تا ببینیم چه همکاری‌ای می‌توانیم.”

وی افزوده است: “خوشبختانه، تحت رهبری برید جنرال علیزی اوضاع امنیتی در جریان پنج شش ماه گذشته در شمال بهبود پیدا کرده است. تحرک دشمن در قسمت‌هایی وجود دارد اما نیروهای امنیتی و دفاعی می‌توانند با آنها مقابله کنند و تهدیدهای موجود را از بین ببرد.”

میاخیل گفته است در حالی که نیروهای افغان حملات طالبان را به عقب می‌زنند، هدف آنان در واقع ختم جنگ و به دست‌آوردن اعتماد و احترام مردم و تامین صلح است.

معاون وزارت دفاع گفته است: “هدف ما جنگ نیست، این ابزاری برای تامین امنیت برای مردم ما است تا شرایط تحصیل کودکان شان فراهم شود.”

آقای میاخیل گفته است: “امیدوارم مردم به نیروهای دفاعی و امنیتی شان افتخار کنند.”

با این حال نیروهای افغان از حمایت که بر آنان و غیرنظامیان می‌شود، باید دفاع کنند.

با این حال آقای علیزی فرمانده قول اردوی ۲۰۹ شاهین می‌گوید که وظیفه اصلی نیروهای ارتش تامین امنیت مردم و حاکمیت ارضی کشور است.

 به گفته وی: “اگر مخالفان به خشونت‌های‌شان ادامه دهند، ما هیج اعتراضی برای جنگ با آنان نداریم. ما آماده دادن پاسخ دندان شکن به تمام آنان که برای مردم ما مشکل درست می‌کند استیم.”

این دیدار در حالی صورت می‌گیرد که آقای میلر در دیدار با رهبران افغانستان برای ادامه حمایت از نیروهای افغان تعهد مجدد کرده و گفته است که آنان ابزار و آموزش برای تامین صلح دراز مدت در افغانستان را دارند.

بر اساس اعلامیه، آقای میلر در پیامی از طالبان خواسته است که باید خشونت را کاهش دهند، تا برای پایان‌دادن جنگ در کشور مذاکرات میان افغان‌ها آغاز شود.”

آقای میلر تاکید کرده است: “مردم افغانستان صلح می‌خواهند.”

به گفته وی: “طالبان باید خشونت‌ها را کاهش دهد. با نیروهای افغان صحبت کرده‌ایم، خشونت‌ها مولد خشونت‌های بیشتر است. نیروهای افغان به محافظت از مردم افغانستان ادامه می‌دهد. اما در عین حال، ما آماده خواهیم شد تا مسیر درست برای رسیدن به یک توافق صلح آمیز را دنبال کنیم.”

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق