خبرهای مرتبط

جمع

افغان‌ها بزرگترین جمعیت پناه‌جویان در سراسر جهان

آژانس پناهجویان سازمان ملل در گزارش تازه خود اعلام...

کرېکټ نړیوال جام: د مجیب پر ځای حضرت ځاځی ۱۵ کسیز نوملړ ته اضافه شوی

افغان لوبډله به د کرېکټ شل اوریز نړیوال جام...

هُشدار غنی: شکیبایی مردم افغانستان محدود است

اشرف غنی، رئيس‌جمهور پیشین کشور در پیام عیدی خود...

برنامۀ جهانی غذا: یک چهارم مردم افغانستان گرسنه می‌خوابند

برنامۀ جهانی غذا در آستانۀ فرارسیدن عید قربان گفته...

روز جهانی مبارزه با کار کودکان؛ اوچا: ۱۹ درصد کودکان افغانستان کارگر هستند

دفتر هماهنگ‌کنندۀ کمک‌های بشردوستانۀ سازمان ملل متحد (اوچا) می‌گوید...

مسعود: غنی به طالبان پیشنهاد تشکیل حکومت “پنجاه، پنجاه” داده است

احمدضیا مسعود معاون اسبق ریاست جمهوری گفته است که اخیراً اشرف غنی پیشنهادی به طالبان ارایه کرده که بر مبنای آن یک حکومت مشارکتی با سهم پنجاه-پنجاه با طالبان تشکیل شود.

احمدضیا مسعود نماینده سابق اشرف غنی در حکومتداری خوب و معاون اسبق ریاست جمهوری در فیسبوکش نوشته است: در حالی که شهر کابل در محاصره طالبان قرار دارد، دستور گرفتاری زمری پیکان و بازداشت کرام الدین کریم صورت می‌گیرد.

به نقل از آوا، او نوشته که “مخالفت اشرف غني با پيكان، به زمان قبل از تصدي مقام رياست جمهوري اشرف غني بر مي‌گردد. غني در شروع كار خود در سال ٢٠١٤ از پيكان شكايت داشته و در جريان چندين مجلس امنيتي از علومي كه وزير داخله وقت بود، تقاضا نمود تا موضوع جنرال پيكان را يك‌طرفه سازد.”

 مسعود در ادامه نوشته که زمری پيكان در مبارزه عليه طالبان شهرت به سزا داشت و اين كار جنرال پيكان مطابق میل اشرف غني نبود.

 این عضو حزب جمعیت همچنین گفته است که اخيراً اشرف غني، پيشنهاداتي به طالبان ارایه كرده تا يك حكومت مشاركتي با سهم پنجاه درصدی با طالبان تشكيل دهد، رهايي پنج هزار زندانی طالبان نيز امتيازي در راستاي همين هدف بوده است.  او گفته که ممكن امتيازات ديگري نيز برای قبول اين پيشنهاد اشرف غني، يعني تشكيل حكومت مشاركتي براي طالبان داده شود، اما طالبان تا به حال تشكيل يك حكومت مشاركتي با اشرف غني را رد کرده است.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق