خبرهای مرتبط

جمع

له اماراتو بهر لومړنی سفر؛ اشرف غني‌ عمرې ته تللی

د افغانستان مخکېني ولسمشر محمد اشرف غني‌ ته نژدې...

آلمان او شريکانو يې په افغانستان کي ستراتيژيکي ماته خوړلې

د آلمان د پارلمان تحقيقاتي کمېسيون د «افغانستان د...

جذب دختران فارغ صنف دوازدهم به انستیتوت‌های صحی دولتی آغاز می‌شود

وزارت صحت عامۀ حکومت سرپرست در نامه‌ای از ریاست‌های...

مسعود: غنی به طالبان پیشنهاد تشکیل حکومت “پنجاه، پنجاه” داده است

احمدضیا مسعود معاون اسبق ریاست جمهوری گفته است که اخیراً اشرف غنی پیشنهادی به طالبان ارایه کرده که بر مبنای آن یک حکومت مشارکتی با سهم پنجاه-پنجاه با طالبان تشکیل شود.

احمدضیا مسعود نماینده سابق اشرف غنی در حکومتداری خوب و معاون اسبق ریاست جمهوری در فیسبوکش نوشته است: در حالی که شهر کابل در محاصره طالبان قرار دارد، دستور گرفتاری زمری پیکان و بازداشت کرام الدین کریم صورت می‌گیرد.

به نقل از آوا، او نوشته که “مخالفت اشرف غني با پيكان، به زمان قبل از تصدي مقام رياست جمهوري اشرف غني بر مي‌گردد. غني در شروع كار خود در سال ٢٠١٤ از پيكان شكايت داشته و در جريان چندين مجلس امنيتي از علومي كه وزير داخله وقت بود، تقاضا نمود تا موضوع جنرال پيكان را يك‌طرفه سازد.”

 مسعود در ادامه نوشته که زمری پيكان در مبارزه عليه طالبان شهرت به سزا داشت و اين كار جنرال پيكان مطابق میل اشرف غني نبود.

 این عضو حزب جمعیت همچنین گفته است که اخيراً اشرف غني، پيشنهاداتي به طالبان ارایه كرده تا يك حكومت مشاركتي با سهم پنجاه درصدی با طالبان تشكيل دهد، رهايي پنج هزار زندانی طالبان نيز امتيازي در راستاي همين هدف بوده است.  او گفته که ممكن امتيازات ديگري نيز برای قبول اين پيشنهاد اشرف غني، يعني تشكيل حكومت مشاركتي براي طالبان داده شود، اما طالبان تا به حال تشكيل يك حكومت مشاركتي با اشرف غني را رد کرده است.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق