خبرهای مرتبط

جمع

استانکزی: درهای علم نباید به روی کسی بسته شود

شیرمحمد عباس استانکزی، معاون سیاسی وزارت خارجۀ امارت اسلامی...

حامد کرزی خواستار آزادی فوری مطیع‌الله ویسا شد

حامدکرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان در واکنش به بازداشت...

وقوع انفجار در کابل 10 کشته و زخمی برجا گذاشت

وقوع انفجاری که امروز (دوشنبه، 7 حمل) در شهر...

نیویورک تایمز: با تأخیر در مذاکرات صلح افغانستان، کابل در محاصره طالبان قرار گرفته است

طالبان به جای ‌حملات گسترده پرتلفات، حملات هدفمندی را در پایتخت و مناطق هم‌جوار انجام می‌دهند و به نظر می‌رسد که نیروهای امنیتی افغانستان قادر به کنترول آنها نیستند.

نیویورک تایمز گزارش داده است که حداقل ۱۷ انفجار و ترور کوچک در هفته گذشته در کابل انجام شده است. عصر سه روز قبل، طالبان سه سرباز را در ولسوالی پغمان کشتند، در پایان روز، رئیس پولیس کابل اخراج شد.

 به نقل از آوا، با تأخیرهای مکرر در مراحل روند صلح، آتش‌بس و مذاکرات مستقیم بین طالبان و دولت افغانستان، طالبان به عملیات در مقیاس‌های کوچک‌تر روی آوردند که به معنای نشان‌دادن حضور در اعماق پایتخت و اطراف آن است.

 آنها از زمان برای افزایش منابع خود و تکمیل حلقه محاصره در سطح شهر استفاده کرده‌اند، طالبان از طریق خشونت‌های وحشیانه در سراسر کشور و افزایش فعالیت در داخل و اطراف پایتخت به اعمال قدرت خود ادامه می‌دهند.

 این گروه همچنین حضور خود را در ولسوالی‌های شمال کابل افزایش داده است و بسیاری از کارمندان دولت را وادار کرده‌اند تا خانواده‌های خود را منتقل کنند.

 عتیق الله امرخیل جنرال بازنشسته افغان که در زمان اشغال شوروی در نهادهای نظامی خدمت می‌کرد، گفت که تاریخ در حال تکرار است، آنچه او را نگران می‌کند این است که در دولت افغانستان آن قدر شکاف ایجاد شده که توافق را دشوار کرده است.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق