خبرهای مرتبط

جمع

اتحادیۀ اروپا: گزینۀ به رسمیت شناختن طالبان روی دست نیست

نمایندۀ ویژۀ اتحادیه اروپا در امور افغانستان گفت کشورهای اروپایی گزینۀ به رسمیت شناختن حکومت حاکمه در افغانستان را روی میز ندارند.

نشست دبیران شورای امنیت کشورهای آسیای مرکزی دربارۀ افغانستان

نمایندۀ ویژۀ روسیه در امور افغانستان اعلام کرد که دبیران شورای امنیت کشورهای آسیای مرکزی دربارۀ اوضاع افغانستان در مسکو گفت‌وگو خواهند کرد.

وضع تحریم‌های جدید ایالات متحده بر سران امارت اسلامی

انتونی بلینکن وزیر خارجۀ آمریکا تحریم‌های جدید را بر...

گزارش: اشرف غنی در ازای 110 میلیون دالر، کابل را ترک کرد

شبکه تی‌جی‌۱ ایتالیا در یک گزارش تحقیقی افشا کرده...

طالبان «شنیدن موسیقی و تراشیدن ریش» را در جوزجان «مردود» اعلام کردند

جنگ‌جویان گروه طالبان در ولسوالی منگجیک ولایت جوزجان، تراشیدن ریش، شنیدن موسیقی و استفاده از وسایل آرایشی را ممنوع اعلام کرده‌اند.

مسئولان محلی در ولسوالی منگجیک جوزجان به سلام‌وطندار می‌گویند که طالبان برای تطبیق این امر، ۱۲ایست بازرسی را در بخش‌های از این ولسوالی ایجاد کرده‌اند و افرادی را که خلاف این دستور عمل کنند، مجازات می‌کنند.

مطیع‌الله احسان، ولسوال منگجیک می‌گوید که طالبان این تصمیم را پس از گردهمایی جماعت «دعوت و ارشاد» این گروه روی دست گرفته‌اند.

باشند‌گان جوزجان وضع محدویت از سوی گروه طالبان را خلاف ارزش‌های انسانی عنوان می‌کنند و می‌گویند که گذاشتن و یا نگذاشتن ریش، امر کاملاً شخصی است و این گروه نباید مردم را مجبور به این کار کنند.

شماری از باشند‌گان ولسوالی منگجیک در  گفتگو با سلام‌وطندار می‌گویند که طالبان برای مردمان این ولسوالی اعمال سلیقه می‌کنند و سبب آزار و اذیت مردم می‌شوند.

وضع محدودیت این چنینی از سوی گروه طالبان تازه‌گی ندارد و وزیر معارف این گروه پس از استقرار امارت اسلامی نوشته بود: «طالبان با موسیقی مخالف‌اند، زیرا در ذهن تولید تنش می‌کند و فراگیری اسلام را مختل می‌نماید.»

اما ذبیح‌الله مجاهد، یکی از سخنگویان گروه طالبان ادعای مسئولان محلی و مردم ولسوالی منگجیک را رد می‌کند.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق