خبرهای مرتبط

جمع

شکایت از تعیینات افراد غیر حرفه‌ای در ادارات دولتی

شماری از کارمندان ادارات دولتی می‌گویند که گماشتن افراد...

گزراش: مردم افغانستان از خدمات صحی باکیفیت محروم‌اند

سازمان داکتران بدون مرز (MSF) می گوید که افغان‌ها...

حامد کرزی به آلمان سفر کرد

منابع به روزنامۀ دنیا می‌گویند که حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان روز گذشته (یکشنبه، 16 دلو) به کشور آلمان سفر کرد.

احیای زنده‌گی با چند روش ساده!

اصلی وجود دارد به نام: «کمتر، بیشتر است.» با...

تام وست: سیاست‌های طالبان ارسال کمک‌ها را به افغانستان تهدید می‌کند

توماس وست، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحدۀ آمریکا برای افغانستان...

داکتر عبدالله: آتش‌بس بحث مهم مذاکرات دولت با طالبان خواهد بود

رییس شورای عالی مصالحه ملی می‌گوید با رفع آخرین موانع از سر راه روند صلح، این شورا منتظر آغاز روند گفتگوها میان دولت جمهوری اسلام و گروه طالبان، است. به گزارش خبرگزاری جمهور؛ آقای عبدالله تاکید کرده که آتش‌بس، بحث مهم مذاکرات دولت جمهوری اسلامی افغانستان با گروه طالبان خواهد بود.

او در یک مصاحبه اختصاصی با شبکه العربیه گفته که امیدوار است بزودی گفتگوهای صلح میان دولت و گروه طالبان آغاز گردد. رییس شورای عالی مصالحه ملی افزوده که مذاکرات دولت با طالبان مراحل پیچیده دارد و هر مرحله آن امکان دارد زمانگیر باشد.

آقای عبدالله بیان داشته که برعلاوه قطر برخی کشورهای دیگر نیز برای میزبانی از آغاز گفتگوها میان دولت و طالبان آمادگی نشان داده؛ اما برای افتتاح گفتگوها دوحه انتخاب شده است. او تاکید کرده که در مذاکره با طالبان از ارزش‌های جمهوریت به ویژه دست آوردهای 18 سال اخیر دفاع خواهد کرد و در این مود به هیات مذاکره کننده نیز هدایات لازم را گوشزد کرده است.

عبدالله با تاکید بر نقش برخی کشورها از جمله پاکستان، گفت که اسلام آباد باید با استفاده از نفوذ خود بر طالبان، این‌گروه را به پذیرش صلح ترغیب کند. این در حالی است که قرار بود هیات مذاکراتی دولت جمهوری اسلامی افغانستان به روز پنج‌شنبه به قطر برود؛ اما گفته می‌شود بار دیگر آغاز گفتگوهای صلح به تقویق افتاده است.

یک تیم تخنیکی دولت افغانستان به روز چهارشنبه به دوحه رفته بود؛ اما سفر هیات مذاکراتی دولت به قطر تا هنوز انجام نشده است. برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که برخی سران طالبان از جمله ملابرادر که چندی پیش به پاکستان سفر کرده بود تا اکنون دوباره به دوحه نرسیده و آغاز مذاکرات هم به همین دلیل به تاخیر افتاده است. پیش از این قرار بود، اوایل هفته جاری مذاکرات میان دولت و طالبان آغاز شود.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق