خبرهای مرتبط

جمع

استانکزی: درهای علم نباید به روی کسی بسته شود

شیرمحمد عباس استانکزی، معاون سیاسی وزارت خارجۀ امارت اسلامی...

حامد کرزی خواستار آزادی فوری مطیع‌الله ویسا شد

حامدکرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان در واکنش به بازداشت...

وقوع انفجار در کابل 10 کشته و زخمی برجا گذاشت

وقوع انفجاری که امروز (دوشنبه، 7 حمل) در شهر...

رهبریی تیم مذاکره‌کننده طالبان به مولوی عبدالحکیم سپرده شد

طالبان در خبرنامه‌ای که شام روز شنبه (۱۵ سنبله) به نشر رساندند، نوشته است که رهبری تیم مذاکره‌کننده آن‌ها به مولوی عبدالحکیم سپرده شده‌است.

مولوی عبدالحکیم، قاضی‌القضات دورهٔ حاکمیت طالبان بود. بر اساس گزارش‌ها او شخصی نزدیک به ملا محمد عمر رهبر پیشین طالبان بود. تیم مذاکره‌کنندهٔ طالبان ۲۱ عضو دارد.

پیش از این، شیر محمد عباس ستانکزی، معاون دفتر سیاسی طالبان در قطر در مصاحبه با رادیو آزادی در ۲۶ ماه اگست گفته بود که او رهبر تیم مذاکره‌کنندهٔ طالبان با حکومت است.

اما در خبرنامهٔ که شام روز شنبه منتشر شده است، موقف ستانکزی پائین آمده و به‌ حیث معاون تیم مذاکره کننده معرفی شده و یک تن دیگر به جمع تیم مذاکره کنندۀ طالبان افزوده شده‌است.

تغییر دیگر که در تشکیل دفتر سیاسی طالبان در دوحهٔ قطر آمده سخنگوی جدید این دفتر است. در اعلامیه طالبان، مسئولیت سخنگوی دفتر آن‌ها از سهیل شاهین گرفته و به محمد نعیم وردک سپرده شده‌است. اما تاریخ آغاز مذاکرات بین افغان‌ها تا هنوز اعلام نشده‌است.

وزارت دولت در امور صلح در هفتهٔ گذشته گفته بود که تیم حکومت آماده بوده و از طالبان خواست که تیم‌شان را برای گفتگوها حاضر کنند. در این حال وزارت امور خارجه امریکا می‌گوید، زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژهٔ امریکا برای صلح افغانستان در دوحهٔ قطر است.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق