خبرهای مرتبط

جمع

مراسم تشییع جنازۀ رئیس جمهور ایران به امامت رهبر این کشور برگزار شد

مراسم تشییع پیکر ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور پیشین ایران...

خطر فروپاشی منار جام بر اثر ریزش باران‌های اخیر

ریزش باران‌ها و سرازیر شدن سیلاب‌های پسین در ولایت...

بیش از یک ماه دیگر نشست دوحه دربارۀ افغانستان برگزار می‌شود

سازمان ملل متحد می‌گوید که بیش از یک ماه...

نخست وزیر هند مسلمانان در این کشور را نفوذی توصیف کرد

نارندرا مودی، نخست وزیر هند به تازه‌گی گفته است...

آمار جان‌باخته‌گان سیل در فاریاب به ۶۶ نفر رسید

مسئولان محلی حکومت سرپرست در فاریاب می‌گویند که شمار...

رهبریی تیم مذاکره‌کننده طالبان به مولوی عبدالحکیم سپرده شد

طالبان در خبرنامه‌ای که شام روز شنبه (۱۵ سنبله) به نشر رساندند، نوشته است که رهبری تیم مذاکره‌کننده آن‌ها به مولوی عبدالحکیم سپرده شده‌است.

مولوی عبدالحکیم، قاضی‌القضات دورهٔ حاکمیت طالبان بود. بر اساس گزارش‌ها او شخصی نزدیک به ملا محمد عمر رهبر پیشین طالبان بود. تیم مذاکره‌کنندهٔ طالبان ۲۱ عضو دارد.

پیش از این، شیر محمد عباس ستانکزی، معاون دفتر سیاسی طالبان در قطر در مصاحبه با رادیو آزادی در ۲۶ ماه اگست گفته بود که او رهبر تیم مذاکره‌کنندهٔ طالبان با حکومت است.

اما در خبرنامهٔ که شام روز شنبه منتشر شده است، موقف ستانکزی پائین آمده و به‌ حیث معاون تیم مذاکره کننده معرفی شده و یک تن دیگر به جمع تیم مذاکره کنندۀ طالبان افزوده شده‌است.

تغییر دیگر که در تشکیل دفتر سیاسی طالبان در دوحهٔ قطر آمده سخنگوی جدید این دفتر است. در اعلامیه طالبان، مسئولیت سخنگوی دفتر آن‌ها از سهیل شاهین گرفته و به محمد نعیم وردک سپرده شده‌است. اما تاریخ آغاز مذاکرات بین افغان‌ها تا هنوز اعلام نشده‌است.

وزارت دولت در امور صلح در هفتهٔ گذشته گفته بود که تیم حکومت آماده بوده و از طالبان خواست که تیم‌شان را برای گفتگوها حاضر کنند. در این حال وزارت امور خارجه امریکا می‌گوید، زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژهٔ امریکا برای صلح افغانستان در دوحهٔ قطر است.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق