خبرهای مرتبط

جمع

شکایت از تعیینات افراد غیر حرفه‌ای در ادارات دولتی

شماری از کارمندان ادارات دولتی می‌گویند که گماشتن افراد...

گزراش: مردم افغانستان از خدمات صحی باکیفیت محروم‌اند

سازمان داکتران بدون مرز (MSF) می گوید که افغان‌ها...

حامد کرزی به آلمان سفر کرد

منابع به روزنامۀ دنیا می‌گویند که حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان روز گذشته (یکشنبه، 16 دلو) به کشور آلمان سفر کرد.

احیای زنده‌گی با چند روش ساده!

اصلی وجود دارد به نام: «کمتر، بیشتر است.» با...

تام وست: سیاست‌های طالبان ارسال کمک‌ها را به افغانستان تهدید می‌کند

توماس وست، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحدۀ آمریکا برای افغانستان...

عبدالله: مشکلات افغانستان در یک یا دو روز حل نمی‌شود

داکتر عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی در یک نشست در قطر گفت که این نشست یک فرصت تاریخی است که طرفین باهم کنار آمده‌اند و مشکلات افغانستان در یک یا دو روز حل نمی‌شود.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، داکتر عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه‌ ملی روز یکشنبه در یک نشست خبری در دوحه قطر شروع مذاکرات مستقیم بین دولت و طالبان را یک گام مهم برای برقراری صلح خواند.

 رئیس شورای عالی مصالحه ملی افزود که مردم انتظار دارند تا در نتیجه این مذاکرات خشونت‌ها پایان یابد.

 عبدالله همچنین تایید کرد که قرار بود که هیئت افغانستان با هیئت طالبان در حضور وزیر خارجه امریکا ملاقات کند اما طالبان نپذیرفتند و پافشاری داشتند که این موضوع مرتبط به افغان‌هاست و باید افغان‌ها تنها بین خود نشست داشته باشند.

آقای عبدالله همچنین این شایعه را رد کرد که حنیف اتمر سرپرست وزارت خارجه افغانستان جزو هیئت افغانستان نبوده و بعدا اضافه شد.

او گفت، از آقای اتمر برای حضور در این کنفرانس دعوت شده بود. رئیس شورای عالی مصالحه ملی گفت آغاز مذاکرات یک گام تاریخی بود. توقع مردم افغانستان این است که سطح خشونت‌ها کاهش یابد و به آتش‌بس سراسری برسیم.

 داکتر عبدالله عبدالله گفت که دیدار جداگانه‌ای با رهبری هیئت طالبان در قطر نداشته است. گزارش شده بود که قرار است نشست داکتر عبدالله عبدالله، مایک پمپئو و ملا عبدالغنی برادر در یک نشست سه جانبه با هم دیدار کنند.

 او همچنین بیان کرد که اکنون وقت آن رسیده است که دو طرف مذاکرات صلح را آغاز و اختلافات را از میان بردارند. این یک فرصت تاریخی است که باهم کنار آمده‌ایم، اما مشکلات افغانستان در یک یا دو روز حل نمی‌شود.

 رئیس شورای عالی مصالحه ملی بیان کرد که با در نظرداشت این‌که دو طرف تفاوت نظری زیادی دارند، قطر خواستار دوام مذاکرات شده است. عبدالله تأکید کرد که دروازه گفتگوها بسته نمی‌شود.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق