خبرهای مرتبط

جمع

ایران ترمځکي لاندي یوې هوايي اډې څخه پرده پورته کړه

داسي ښکاري چي ایران دي د خپل پوځي ځواک...

نشست فارمت مسکو وضعیت افغانستان را به چالش کشید

اشتراک‌کننده‌گان پنجمین نشست مشورتی «فارمت مسکو» بیشتر در مورد...

نزدیکان استاد مشعل: از سرنوشت او اطلاعی نداریم

با گذشت پنج روز از بازداشت اسماعیل مشعل، استاد...

میلر خواستار توضیح دربارۀ شکست در افغانستان شد

وزیر دفاع پیشین آمریکا خواستار پاسخگویی جنرال ارتش این...

مواد منفجر نشده در افغانستان همچنان قربانی می‌گیرد

معاون نمایندۀ ویژۀ اتحادیۀ اروپا برای افغانستان اعلام کرد...

وزارت دفاع: طالبان از دیشب به‌اینسو در ۱۸ ولایت حمله کرده‌اند

این حمله‌ها بر ولایت‌های فاریاب، بلخ، جوزجان، غور، بادغیس، هرات ، غزنی، ارزگان و برخی از ولایت‌های دیگر راه‌اندازی شده‌اند.

به گزارش رسانه‌هاف همزمان با آغاز مذاکرات میان افغانان، بسیاری از ولایت‌های کشور گواۀ حمله‌ها و درگیری‌ها میان نیروهای دولتی و طالبان بوده‌اند.

وزارت دفاع ملی، می‌گوید که طالبان دیشب و امروز بر پاسگاه‌های نیروهای دولتی در ۱۸ ولایت کشور حمله‌هایی را راه‌اندازی کرده‌اند.

این حمله‌ها بر ولایت‌های فاریاب، بلخ، جوزجان، غور، بادغیس، هرات، غزنی، ارزگان و برخی از ولایت‌های دیگر راه‌اندازی شده‌اند.

مسئولان امنیتی می‌‎گویند که کندک سوم لوای چهارم ولسوالی پسابند غور، پاسگاۀ آبک کندک سوم لوای چهارم ولسوالی پسابند غور، پاسگاۀ شب باشک پولیس لوای سوم مرکز قلعه نو بادغیس، پاسگاۀ سنگ آتش کندک ششم لوای سوم و قرارگاه ارباب رحیم از خیزش‌های مردمی در ولسوالی مقر بادغیس، یک کاروان اکمالات پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در روستای سلطان آباد ولسوالی شیندند، بخش‌هایی‌اند که طالبان از آغاز امروز تاکنون حمله‌های داشته‌اند.

روح الله احمدزی، سخن‌گوی وزارت دفاع ملی گفت: «گروه طالبان در ۲۴ساعت گذشته در بیشتر از پانزده ولایت کشور در مقابل نیروهای دفاعی و امنیتی افغان حملات خود را انجام دادند که نیروهای امنیتی افغان در حالت دفاع فعال این حملات طالبان را دفع کردند.»

زرگی عبادی، سخن‌گوی والی ارزگان نیز بیان داشت: «مخالفان مسلح حمله‌هایی را انجام دادند که نیروهای امنیتی افغان به موقع به این حمله‌ها پاسخ دادند.»

مسئولان امنیتی و محلی در شمال کشور نیز از حمله‌های طالبان از دیشب تا امروز در ولایت‌های فاریاب، بلخ و جوزجان سخن می‌گویند.

نقیب‌الله فایق، والی فاریاب تصریح کرد: «بر نیروهای دولتی در ولسوالی شیرین تگاب انداخت کردند که هیچ آسیبی به نیروهای امنیتی نرسیده‌است.»

از سویی دیگر، طالبان می‌گویند که برای اعتمادسازی و تسریع روند مذاکرات میان افغانان، ۲۲ سرباز نیروهای دولتی را در هلمند از بند این گروه رها کرده‌اند.

با آغاز مذاکرات میان افغانان انتظار میرفت تا یک آتش‌بس اعلام ناشده تأمین شود و یا خشونت‌ها در کشور کاهش یابند.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق