خبرهای مرتبط

جمع

واشنگتن پُست: طالبان به تعهدات خود پابند نیستند؛ امریکا نباید دولت افغانستان را تنها بگذارد

واشنگتن پُست در یک مطلب جدید خود گفته است که طالبان به تعهدات خود پابند نیست و امریکا نباید دولت افغانستان را کاملاً تنها بگذارد.

به نقل از جمهور، این روزنامه با اشاره به آغاز مذاکرات قطر گفته است که بهترین فرصت برای صلح در افغانستان به وجود آمده است. این روزنامه تأکید کرده که اگر امریکا در روند صلح افغانستان از خود مقاومت جدی نشان دهد، صلح در افغانستان تامین خواهد شد.

به نقل از جمهور، روزنامه نوشته است که امریکا باید در این شرایط حساس، حکومت افغانستان را تنها نگذارد و برای به دست‌آوردن هدف صلح در کنار افغانستان بییستد و تا زمانی‌که شرایط مساعد نگردد، نیروهای خود را از افغانستان خارج نکند.

در این مقاله هشدار داده شده که طالبان اکثراً به تعهدات خود پابند نیست و اگر امریکا مقاومت نکند و به حمایت خود از دولت افغانستان ادامه ندهد، احتمالاً طالبان به خونریزی ادامه می‌دهد و روابط خود را با گروه‌های تروریستی القاعده و داعش نیز حفظ خواهد کرد.

پیش از این دولت افغانستان گفته بود که بحث روی کاهش خشونت‌های چشمگیر و برقراری آتش‌بس اولین موضوع مورد بحث با طالبان در دوحه خواهد بود. در افغانستان مردم به شدت چشم انتظار آتش‌بس فوری به منظور حسن نیت در گفتگوهای صلح هستند.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق