خبرهای مرتبط

جمع

له اماراتو بهر لومړنی سفر؛ اشرف غني‌ عمرې ته تللی

د افغانستان مخکېني ولسمشر محمد اشرف غني‌ ته نژدې...

آلمان او شريکانو يې په افغانستان کي ستراتيژيکي ماته خوړلې

د آلمان د پارلمان تحقيقاتي کمېسيون د «افغانستان د...

جذب دختران فارغ صنف دوازدهم به انستیتوت‌های صحی دولتی آغاز می‌شود

وزارت صحت عامۀ حکومت سرپرست در نامه‌ای از ریاست‌های...

دستورکار گفت‌وگوی مستقیم دولت افغانستان و طالبان شامل چیست؟

اعضای هیئت مذاکره‌کننده دولت افغانستان و طالبان برای نخستین بار به طور مستقیم با یکدیگر در باره دستورکار تهیه‌شده برای مذاکرات بین‌الافغانی گفت‌وگو کردند.

به گزارش رسانه‌ها «فریدون خوزون» سخنگوی شورای عالی مصالحه افغانستان اعلام کرده است که اعضای هیئت مذاکره‌کننده دولت و طالبان در نخستین دیدار مستقیم خود در باره دستورکاری را که گروه‌ تماس تهیه کرده بودند، گفت‌وگو کردند.

نخستین گفت‌وگوی مستقیم دولت افغانستان و طالبان/ دستورکار شامل چیست؟
اولین جلسه گشایش گفت‌وگوهای صلح دولت و طالبان

وی افزوده است که در نشست روز سه شنبه (25 سنبله) در باره مواردی دستورکار مذاکرات توافق شد اما هنوز موارد دیگری باقیمانده که تلاش‌ها برای توافق بر سر آن‌ها نیز جریان دارد.

خوزون گفته است که رهبری هیئت‌های دو طرف بر صبر و بردباری در جریان بحث‌ها تأکید کردند و از هر دو تیم، دو نفر برای ارتباط و تماس مستقیم بین دو هیئت تعیین شده‌اند.

«محمد نعیم وردک» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر نیز اعلام کرده که دو طرف در باره دستورکار تعیین‌شده توسط گروه تماس گفت‌وگو کردند اما جزئیاتی در این باره ارائه نکرد.

نادری دیروز در توییتی نوشت:

منابعی به «رادیو آزادی» نیز گفته‌اند که دو طرف توافق کرده‌اند که  باید از اظهارات تنش‌آمیز در برابر یکدیگر خودداری کنند، احترام به دیدگاه‌های یکدیگر، رعایت نوبت در جریان گفت‌وگوها، حاضرشدن به موقع در نشست‌ها و ‌به اصول مذاکرات احترام بگذارند.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق