خبرهای مرتبط

جمع

حمله سنگین اردو بر مواضع طالبان در قندوز؛ در این حمله کشته‌شدن غیر نظامیان محتمل است

مقام‌ها در ولایت قندوز در شمال شرق افغانستان تایید کردند که در حمله هوایی ارتش افغانستان دست‌کم ۲۰ عضو گروه طالبان و غیرنظامیان کشته و ۱۵ نفر دیگر زخمی شده‌اند. وزارت دفاع افغانستان گفته که ادعای آسیب رسیدن به غیرنظامیان را تحقیق و بررسی می‌کند.

به نقل از بی بی سی، عبدالستار میرزاکوال، والی قندوز به عبدالله الهام خبرنگار بی‌بی‌سی در کابل گفت که در این حمله ابتدا هواپیماهایی ارتش یک قرارگاه طالبان را در ولسوالی خان آباد قندوز بمباران کردند. به گفته او وقتی حمله دوم انجام شد، افراد غیر نظامی برای بیرون آوردن اجساد افراد گروه طالبان در محل تجمع کرده بودند.

او افزود که در حمله دوم به غیر نظامیان نیز صدمه رسیده است. او گفت که اکنون منطقه در کنترل طالبان است و رفت و آمد در این منطقه محدود شده است.

به گفته آقای میرزاکوال “تلفات بیشتر از آنچه است که اعلام شده”.

اما، وزارت دفاع افغانستان لحظاتی پیش در خبرنامه‌ای جزئیات این حمله را نشر کرده و گفته که براساس معلومات ابتدایی این نهاد در این رویداد به غیرنظامیان آسیب نرسیده است.

وزارت دفاع افغانستان گفته که صبح امروز طالبان به پوسته‌های نیروهای ارتش در منطقه نیکپای سید رمضان ولسوالی خان آباد قندوز حمله کردند، در حمله متقابل نیروهای افغان بیش از ۳۰ طالب از جمله دو فرمانده کشته شدند و ۸ تن دیگر از جمله دو فرمانده دیگر طالبان زخمی شده اند.

این حادثه در حالی رخ داده است که مذاکرات صلح افغانستان همچنان در دوحه قطر جریان دارد. نمایندگان دولت افغانستان و گروه طالبان تا هنوز روی چارچوب‌ها و طرزالعمل مذاکرات به توافقی دست نیافته‌اند.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق