خبرهای مرتبط

جمع

اتحادیۀ اروپا: گزینۀ به رسمیت شناختن طالبان روی دست نیست

نمایندۀ ویژۀ اتحادیه اروپا در امور افغانستان گفت کشورهای اروپایی گزینۀ به رسمیت شناختن حکومت حاکمه در افغانستان را روی میز ندارند.

نشست دبیران شورای امنیت کشورهای آسیای مرکزی دربارۀ افغانستان

نمایندۀ ویژۀ روسیه در امور افغانستان اعلام کرد که دبیران شورای امنیت کشورهای آسیای مرکزی دربارۀ اوضاع افغانستان در مسکو گفت‌وگو خواهند کرد.

وضع تحریم‌های جدید ایالات متحده بر سران امارت اسلامی

انتونی بلینکن وزیر خارجۀ آمریکا تحریم‌های جدید را بر...

گزارش: اشرف غنی در ازای 110 میلیون دالر، کابل را ترک کرد

شبکه تی‌جی‌۱ ایتالیا در یک گزارش تحقیقی افشا کرده...

طالبان مخالف تشکیل دولت موقت هستند

سخنگوی طالبان گفته است که این گروه به دنبال پایان اشغال‌گری و تاسیس نظام اسلامی در افغانستان هستند. طالبان می‌گویند که پیشنهاد ما تشکیل دولت موقت نیست.

 خبرگزاری آوا به نقل از پایگاه خبری منافن در مطلبی به نقل از ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان نوشته است که نمایندگان این گروه در قطر بر روی موضوعاتی مانند پایان اشغال‌گری و برقرای یک حکومت اسلامی در افغانستان مذاکره می‌کنند.

 مجاهد گفته است که “تشکیل دولت اسلامی هدف صددرصدی ما است. جنگ ۱۹ ساله ما برای پایان به اشغال خارجی‌ها و استقرار یک نظام اسلامی است و این دلیل جنگ ۴۰ ساله مردم افغانستان است، نظام برای آنها مهم است.”

 سخنگوی طالبان گفته است که جهاد آنها دو هدف دارد. یکی پایان‌دادن به اشغال‌گری و دیگری تاسیس یک نظام اسلامی. او تأکید کرده که اکنون هر کسی که مانع شکل‌گیری نظام اسلامی و مانع از ایجاد آن شود یا اجازه ایجاد نظام اسلامی را ندهد، هر کس که باشد، یک عالم دینی یا یک شخصیت بزرگ قومی، کشتن او جهاد است.  مجاهد در باره تشکیل دولت موقت نیز گفته که “قطعا دولت موقت پیشنهاد ما نیست و ما آن را به عنوان یک ضرر می‌دانیم.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق