خبرهای مرتبط

جمع

وزارت دفاع امریکا: پس از خروج نیروها نیز می‌توانیم در افغانستان عملیات نظامی انجام دهیم

مقام‌های بلند‌پایه وزارت دفاع امریکا گفته که پس از خروج نیروهای نظامی نیز می‌تواند در صورت نیاز در افغانستان عملیات نظامی انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ برخی مقام‌های بلند‌پایه نظامی امریکا در گفت‌وگو با واشنتگن‌تایمز گفته‌اند که خروج سربازان امریکایی از افغانستان وابسته به شرایط خواهد بود.

این مقام‌ها که نامی از آنان گرفته نشده، تأکید ورزیده‌اند که اگر تمامی نیروهای امریکایی از افغانستان خارج شوند، بازهم راهبردی وجود دارد که بر بنیاد آن به منظور دفاع از منافع امریکا عملیات نظامی در افغانستان انجام خواهد شد.

آنان بیان داشته‌اند، در صورت ادامه افزایش خشونت‌ها، در مورد خروج نیروهای نظامی امریکایی از افغانستان نیز تجدید نظر خواهد شد.

این مقام‌های امریکایی از طالبان خواسته‌اند به شکل معنی دار وارد مذاکره شوند و خشونت‌ها را کاهش دهند.

این در حالی است که هم اکنون گفتگوهای صلح میان هیئت‌های مذاکرات صلح دولت افغانستان و گروه طالبان از دو هفته به این طرف در قطر ادامه دارد.

دولت افغانستان، اتحادیه اروپا و سازمان ملل پیش از این باربار از طالبان خواسته‌اند که در جریان گفت‌وگوها آتش‌بس کنند؛ اما این گروه نه تنها که آتش‌بس نکرده بلکه به حملات شان افزوده‌اند.

برخی گفته‌ها وجود دارد که طالبان بر این باورند که پس از خروج نیروهای نظامی امریکا، از طریق جنگ و با زور حکومت افغانستان را سقوط داده و قدرت را در دست خواهند گرفت.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق