خبرهای مرتبط

جمع

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

سرگردانی نیروهای ویژۀ افغان در آمریکا

وب‌سایت «اینترسپت» در گزارشی ضمن ارائه اطلاعات بیشتر از...

عمران خان: اسلام‌آباد از برقرای آتش‌بس در افغانستان حمایت می‌کند

صدیقی در صفحه توییترش نوشته است که محمد اشرف غنی، رییس‌‎‌جمهوری کشور با عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان، تلفنی در باره روند صلح و ضرورت برقراری آتش‌بس در افغانستان بحث و گفت‌وگو کرده‌‌اند.

نخست‌وزیر پاکستان در این تماس تلفنی گفته است که کشورش از برقراری صلح در افغانستان حمایت می‌کند.

صدیق صدیقی، سخن‌گوی ریاست‎‌جمهوری گفته، در این تماس تلفنی که شام روز جمعه، چهارم میزان انجام شد، رئیس‌جمهوری از عمران خان دعوت کرده‎‌است که به افغانستان سفر کند.

سخنگوی ریاست جمهوری ناوقت روز جمعه در توییترش نوشت که نخست‌وزیر پاکستان در پاسخ به دعوت آقای غنی گفته که «در آینده نزدیک» از کابل دیدار خواهد کرد.

وزارت خارجۀ پاکستان نیز با نشر خبرنامه‌ گفته که عمران خان در این تماس تلفنی بر اهمیت اعلام آتش‌‎بس تمامی طرف‌های درگیر در افغانستان تأکید کرده است. وی‌‎ افزوده است که اسلام‌‎آباد از تصمیم‎‌های هیئت مذاکرۀ صلح افغانستان پشتی‌بانی خواهد کرد.

نخست‌وزیر پاکستان در یک پیام ویدیویی که در هفتادوپنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک پخش شد، گفت که جنگ افغانستان راه حل نظامی ندارد و تنها راه حل برای پایان‌دادن به جنگ، توافق سیاسی است.

نخست‌وزیر پاکستان در پیوند به مذاکرات صلح افغانستان گفته که کشورش نقش تسهیل‌کننده را در این روند بازی کرده و حالا مسئولیت رهبران افغانستانی است که چطور از این فرصت تاریخی استفاده می‌کنند.

نخست‌وزیر پاکستان در حالی از نقش کشورش در روند صلح یاد می‌کند که افغانستان همواره این کشور را به تمویل و تجهیز طالبان متهم کرده است، اتهامی که بارها اسلام‌آباد آن را رد کرده است.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق