خبرهای مرتبط

جمع

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

سرگردانی نیروهای ویژۀ افغان در آمریکا

وب‌سایت «اینترسپت» در گزارشی ضمن ارائه اطلاعات بیشتر از...

مذاکرات دوحه؛ گروه‌های تماس بار دیگر روی موارد اختلافی بحث کردند

هیئت مذاکره‌کنندۀ جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان از دیدار گروه‌های تماس دو طرف به هدف حل اختلاف‌ها برای آغاز مذاکرات مستقیم خبر داده‌اند.

نادر نادری، عضو هیئت مذاکرۀ‌کننده حکومت افغانستان روز دوشنبه ۲۸ سپتامبر (هفتم میزان) در صفحه توییترش نوشته بود که گروهای‌تماس دو طرف، ناوقت روز یک‌شنبه در یک نشست مشترک درباره موارد اختلافی اصول و طرزالعمل کاری گفتگوهای بین‌الافغانی بحث و گفت‌وگو کرده و این دیدار چندین ساعت ادامه داشت.

آقای نادری در این مورد جزئیات بیشتر نداده است؛ اما تأکید کرده که این نشست‌ها به هدف حل اختلاف‌ میان گروه‌های تماس دو طرف ادامه خواهد داشت.

هم‌چنان آقای نادری چاشت روز دو‌شنبه در نشستی خبری در دوحه گفت که گروه‌های تماس جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان امروز نیز نشستی در بارۀ موارد اختلافی کارشیوه، برگزار خواهند کرد.

نعیم وردک، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان نیز در صحفۀ توییترش گفته است که تلاش‌ها برای حل موارد اختلافی میان دو طرف جریان دارد.

آقای وردگ افزوده که با حل این اختلاف‌‌ها، مذاکرات بین‌الافغانی میان هیئت‌های مذاکره‌کنندۀ جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان آغاز خواهد شد.

مذاکرات بین‌الافغانی به تاریخ ۱۲ سپتامبر به گونۀ رسمی در دوحه پایتخت قطر آغاز شد و قرار بود این گفتگوها یک روز پس از مراسم افتتاحیه، میان دو طرف آغاز شود اما به دلیل اختلاف‌ها در طرزالعمل کاری، با آن که حدود شانزده روز از گشایش آن می‌گذرد تا هنوز اصل گفت‌وگوها آغاز نشده است.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق