خبرهای مرتبط

جمع

انفجار در ولایت سمنگان 35 کشته و 23 زخمی برجا گذاشت

منابع محلی در ولایت سمنگان امروز (چهارشنبه، 9 قوس)...

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

وزارت داخله: طالبان در سال‌های گذشته 67 خبرنگار را کشته‌اند

همزمان با روز جهانی دسترسی به اطلاعات، وزارت امور داخله می‌گوید که در مجموع به 131 قضیه قتل خبرنگاران در سال‌های گذشته رسیدگی شده که عامل 67 مورد قتل خبرنگاران طالبان بودند.

به نقل از آوا، به گفته طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله؛ وزارت امور داخله روز دو‌شنبه نتیجه بررسی‌ قضایای قتل خبرنگاران را همگانی کرد که بر اساس آن از مجموع 131 قضیه قتل؛ 67 مورد آن را طالبان انجام داده‌اند.

روز بیست و هشتم سپتامبر روز جهانی دسترسی به اطلاعات است. سازمان ملل متحد چهار سال پیش این روز را به هدف حمایت از حق دسترسی به اطلاعات از اداره‌های مسئول به نام تعیین کرد.

 افغانستان یکی از کشورهایی ا‌ست که در آن مسئولان رسانه‌ها و خبرنگاران در بخش دست یافتن به اطلاعات با مشکل مواجه هستند.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق