خبرهای مرتبط

جمع

داکترعبدالله وعمران خان در باره آتش‌بس و کاهش خشونت‌ها گفت‌وگو کردند

داکتر عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملى و عمران خان صدراعظم پاکستان در باره آتش‌بس و کاهش خشونت‌ها صحبت کرده‌اند.

درخبرنامه دفتر مطبوعاتى شوراى عالى مصالحه ملى که روز چهارشنبه به نشر رسید آمده است که داکترعبدالله عبدالله، در دومین روز سفرش به اسلام‌آباد، با عمران‌خان صدراعظم جمهوری اسلامی پاکستان دیدار کرد.

منبع افزوده است که در این دیدار، صدراعظم جمهوری اسلامی پاکستان، حمایت همه‌جانبۀ کشورش را از روند صلح افغانستان اعلام کرد و گفت که با تأمین صلح و ثبات در افغانستان، پاکستان بیشترین سود را خواهد برد.

به گفتۀ وی، تأمین امنیت و برقراری صلح در افغانستان، مفاد اقتصادی زیادی به پاکستان دارد.

به نقل از پژواک، عمران‌خان گفت که از کاهش خشونت و در ادامه، آتش‌بس پایدار و سراسری در افغانستان حمایت می‌کنند. او گفت: «از طریق رسانه‌ها مشاهده کردیم که نخستین دور آتش‌بس، چگونه موجب شادمانی افغان‌ها گردید. بدترین سناریو برای مردم افغانستان، تداوم جنگ است.»

صدراعظم جمهوری اسلامی پاکستان با بیان این‌ که تاهنوز به افغانستان سفر نکرده است، گفت که مشتاق دیدار از کابل می‌باشد.

عمران‌خان در بخشی از صحبت‌هایش با ابراز این‌که از درخشش تیم ملی کرکت افغانستان شگفت‌زده شده است، افزود که افغان‌ها در مبارزه شکست و ناکامی را نمی‌پذیرند.

داکتر عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی، از حمایت صدراعظم جمهوری اسلامی پاکستان از کاهش خشونت و آتش‌بس در افغانستان قدردانی کرد و گفت که افزایش خشونت‌ها به روند صلح ضربه می‌زند.

رییس شورای عالی مصالحه ملى ابراز داشت: «جمهوری اسلامی افغانستان ارادۀ لازم برای موفقیت روند صلح دارد و از طرف مقابل نیز انتظار داریم که برای ختم جنگ و دست‌یابی به توافق صلح، حسن نیت‌شان را نشان دهند.»

موصوف با اشاره به موضع‌گیری‌های صدراعظم پاکستان و حمایت اسلام‌آباد از روند صلح افغانستان گفت که در این سفر علاقمندی برای گشودن فصل جدید در روابط میان دو کشور را مشاهده کرده است.

رییس شورای عالی مصالحه ملی، از فیصله کابینۀ پاکستان برای ایجاد تسهیلات در روند صدور ویزا به شهروندان و تجار افغانستان سپاس‌گزاری کرد و گفت که تغییر رژیم ویزا موجب خرسندی مردم افغانستان شده است.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق