خبرهای مرتبط

جمع

انفجار در ولایت سمنگان 35 کشته و 23 زخمی برجا گذاشت

منابع محلی در ولایت سمنگان امروز (چهارشنبه، 9 قوس)...

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

میلر از طالبان خواست که خشونت‌های‌شان را کاهش بدهند

جنرال اسکات میلر، فرمانده نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان، در سفرش به ولایت فاریاب، گفت که سطح خشونت‌ها بسیار بالا است و از طالبان خواست که خشونت‌های‌شان را کاهش دهند. جنرال میلر همراه با برخی از مقامات نظامی افغانستان برای بررسی اوضاع امنیتی ولایت‌های شمال به آن جا رفته است.

آقای میلر گفت: «ما در رابطه با خشونت‌ها گفتگو کردیم. ما در باره خشونت‌ها می‌دانیم و این واقعاً در باره نیروهای امنیتی افغانستان است که از مردم افغانستان محافظت می‌کنند. اما همه باید این را بدانیم که سطح خشونت ها بسیار بالا است و طالبان باید خشونت‌های‌شان را کاهش دهند.»

جنرال یاسین ضیا رییس ستاد ارتش افغانستان گفت که در این سفر وضعیت امنیتی ولایت‌های شمال بررسی شد و همچنان شماری از نیروهای امنیتی نیز قدردانی شد. 

نقیب الله فایق، والی فاریاب، در رابطه به این سفر گفت: «امیدور استم و مطمئن استم که این گونه هماهنگی‌ها برای حمایت و پیروزی نیروهای امنیتی ما و تأمین امنیت به مردم با بسیار مؤثر است.»

ایوب سالنگی معاون ریاست ارگان‌های محل، گفت: «این جا آمدیم تا دشمنان ما بدانند که ما همان قسمی که در مقابل‌شان به مبارزه و جنگ آماده استیم، همان قسم از پروسه صلح حمایت می‌کنیم.»

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق