خبرهای مرتبط

جمع

حمله به کاروان موترهای حامل والی لغمان، 38 کشته و زخمی بر جا گذاشت

وزارت داخله افغانستان می‌گوید که در نتیجه یک حمله انتحاری بر کاروان موترهای رحمت‌الله یارمل، والی ولایت لغمان “۸ نفر کشته و ۳۰ نفر دیگر زخمی” شدند. به آقای یارمل در این حمله آسیبی نرسیده است.

طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله افغانستان، گفته که “قربانیان شامل ۴ نگهبان آقای یارمل و چهار غیرنظامی” هستند. به گفته آقای آرین دو محافظ دیگر آقای یارمل و ۲۸ غیرنظامی نیز در این انفجار زخمی شده‌اند.

صمدعلی، رئیس صحت‌عامه این ولایت به بی‌بی‌سی گفت که تاکنون “۲۸ زخمی” از این حادثه به بیمارستان ولایتی این ولایت انتقال داده شده‌اند.

اسدالله دولت‌زی، سخنگوی والی لغمان، گفته که این حمله حوالی ساعت ده امروز (۱۴ میزان) با استفاده از موتری بمب‌گذاری شده و در منطقه سه راهی شهرک سلطان غازی بابا شهر مهترلام این ولایت صورت گرفته است.

به گفته مقام‌های محلی این ولایت کاروان موترهای حامل آقای یارمل پس از آن هدف قرار گرفت که او به سمت دفترش در حرکت بود.

در تصاویری که از این حمله در شبکه‌های اجتماعی نشر شده، دیده می‌شود که یک موتری زرهی و یک موتر رنجر پلیس در این انفجار آسیب دیده و همچنان خساراتی نیز به محل رویداد وارد شده است.

تاکنون فرد و یا گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است.

ولایت لغمان در شرق افغانستان حدود ۱۲۰ کیلومتر با کابل پایتخت فاصله دارد. لغمان از ولایت‌های نسبتا ناآرام افغانستان محسوب می‌شود و گروه طالبان در آن فعالیت دارند.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق