خبرهای مرتبط

جمع

شکایت از تعیینات افراد غیر حرفه‌ای در ادارات دولتی

شماری از کارمندان ادارات دولتی می‌گویند که گماشتن افراد...

گزراش: مردم افغانستان از خدمات صحی باکیفیت محروم‌اند

سازمان داکتران بدون مرز (MSF) می گوید که افغان‌ها...

حامد کرزی به آلمان سفر کرد

منابع به روزنامۀ دنیا می‌گویند که حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان روز گذشته (یکشنبه، 16 دلو) به کشور آلمان سفر کرد.

احیای زنده‌گی با چند روش ساده!

اصلی وجود دارد به نام: «کمتر، بیشتر است.» با...

تام وست: سیاست‌های طالبان ارسال کمک‌ها را به افغانستان تهدید می‌کند

توماس وست، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحدۀ آمریکا برای افغانستان...

عبدالله برای توفیق گفت‌وگوهای صلح افغانستان به هند رفت

رییس شورای عالی مصالحۀ ملی در این سفر با نارندرا مودی، نخست وزیر هند و دیگر مقام‌های این کشور، دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی امروز (سه‌شنبه، ۱۵ میزان) دریک سفر رسمی چهار روزه، به هند رفت.

قراراست است در جریان این سفر آقای عبدالله با رهبران این کشور از جمله نارندرا مودی، نخست وزیر هند ملاقات کند و آنان را از تحولات اخیر در روند صلح افغانستان، آگاه سازد.

در همین حال، شماری از آگاهان امور سیاسی به این باورند که هند از آن چه که نقش برجستۀ پاکستان در روند صلح افغانستان گفته‎ می‌شود، به‎گونه‌یی از روند کنونی صلح افغانستان، ناخشنود است.

آقای عبدالله هنگامی سفر در میدان هوایی کابل گفت که او در این سفر، با مقام‌‌های ارشد هندی از جمله نارندرا مودی نخست وزیر این کشور، دربارۀ روند صلح افغانستان، دیدار و گفت‌‌وگو خواهد کرد.

هند همیشه تأکید کرده است که از روند صلح افغانستان “به رهبری افغانان” پشتیبانی می‌‌کند.

روند صلح افغانستان در ماۀ سپتامر امسال در دوحه، پایتخت قطر با حضور نمایند‌‌گان چندین کشور منطقه از جمله هند، گشایش یافت.

سوبرامانیام جیشنکار، وزیر خارجه این کشور در این مراسم گفته بود: “دوستی ما با افغانستان قوی و تزلزل ناپذیر است، ما همیشه همسایه‌‌گان خوبی بوده‌‌‌ایم و همیشه نیز خواهیم بود. انتظار ما این است که خاک افغانستان هرگز نباید برای هرگونه فعالیت ضد هند، استفاده شود.”

هفتۀ گذشته، عبدالله به پاکستان سفر کرد و دربارۀ روند صلح افغانستان با عمران خان نخست وزیر، شاه‌محمود قریشی وزیر خارجه و دیگر مقام‌های پاکستانی دربارۀ روند صلح کشور، دیدار و گفت‌‌وگو کرد.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق