خبرهای مرتبط

جمع

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

سرگردانی نیروهای ویژۀ افغان در آمریکا

وب‌سایت «اینترسپت» در گزارشی ضمن ارائه اطلاعات بیشتر از...

نماینده اتحادیه اروپا در افغانستان: خشونت‌های طالبان نقض توافق دوحه است

رولند کوبیا، نماینده اتحادیه اروپا در افغانستان گفته که سطح بالای خشونت‌های طالبان، نقض توافق دوحه است و باید به طور مشخص علیه آن اقدام شود.

 رولند کوبیا، نماینده اتحادیه اروپا در افغانستان در واکنش به حملات روزهای اخیر طالبان در ولایت هلمند گفته که این سطوح بالای خشونت نه تنها باید محکوم شود بلکه همزمان با نقض توافق دوحه باید به طور مشخص علیه آن اقدام شود.

 این در حالی است که در دو روز یک‌شنبه و دوشنبه صدها جنگجوی طالبان بر مناطقی از ولایت هلمند حمله کردند که با واکنش نیروهای امنیتی روبه‌رو شده است.

 به نقل از آوا، مسئولان می‌گویند که در درگیری بین نیروهای دولتی و طالبان در این ولایت، بیش از 180 جنگجوی این گروه کشته و زخمی شده است.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق