خبرهای مرتبط

جمع

استانکزی: درهای علم نباید به روی کسی بسته شود

شیرمحمد عباس استانکزی، معاون سیاسی وزارت خارجۀ امارت اسلامی...

حامد کرزی خواستار آزادی فوری مطیع‌الله ویسا شد

حامدکرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان در واکنش به بازداشت...

وقوع انفجار در کابل 10 کشته و زخمی برجا گذاشت

وقوع انفجاری که امروز (دوشنبه، 7 حمل) در شهر...

گروه‌های تماس دولت افغانستان و طالبان بار دیگر با یکدیگر دیدار کردند

سخنگویان هیئت مذاکره‌کننده دولت جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان تأیید کردند که گروه تماس دو طرف یک‌بار دیگر با یکدیگر ملاقات کرده‌اند.

نادر نادری، عضو و سخنگوی هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان و محمدنعیم وردک سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفته است که هیئت دو طرف شام روز دوشنبه (21 میزان) با هم دیدار کرده‌اند.

آنان در صفحات توییترشان گفته‌اند که گروپ‌های تماس تیم‌های مذاکرات بین الافغانی با هم نشستند. در نشست در باره موضوعات متباقي اختلافی بحث شد و بر این توافق شد که نشست‌ها دوام یابد.

داکتر نعیم وردک همچنان گفته که قبل از نشست روز گذشته، چند روز پيش هم بين هر دو تيم نشست‌ها صورت گرفته بود.

این در حالی است که یک ماه پیش، مذاکرات صلح میان نمایندگان دولت جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان در دوحه قطر آغاز شد. دو طرف تاهنوز نتوانسته‌اند که روی آجندا و شیوه گفت‌وگوهای صلح به توافق برسند.

هر دو طرف تأکید می‌کنند که در این گفت‌وگوها نباید طرف خارجی دخیل باشد اما به دلیل عدم توافق روی آجندای گفت‌وگوها؛ زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان به دوحه قطر سفر کرده و با هیئت دو طرف دیدارهایی داشته است.

همزمان با آغاز مذاکرات صلح، طالبان مسلح حملات‌شان را در نقاط مختلف کشور افزایش داده‌اند، این در حالی است که دولت افغانستان و جامعه جهانی بارها خواهان اعلام آتش‌بس بشردوستانه شده‌اند.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق