خبرهای مرتبط

جمع

انفجار در ولایت سمنگان 35 کشته و 23 زخمی برجا گذاشت

منابع محلی در ولایت سمنگان امروز (چهارشنبه، 9 قوس)...

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

گروه‌های تماس دولت افغانستان و طالبان بار دیگر با یکدیگر دیدار کردند

سخنگویان هیئت مذاکره‌کننده دولت جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان تأیید کردند که گروه تماس دو طرف یک‌بار دیگر با یکدیگر ملاقات کرده‌اند.

نادر نادری، عضو و سخنگوی هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان و محمدنعیم وردک سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفته است که هیئت دو طرف شام روز دوشنبه (21 میزان) با هم دیدار کرده‌اند.

آنان در صفحات توییترشان گفته‌اند که گروپ‌های تماس تیم‌های مذاکرات بین الافغانی با هم نشستند. در نشست در باره موضوعات متباقي اختلافی بحث شد و بر این توافق شد که نشست‌ها دوام یابد.

داکتر نعیم وردک همچنان گفته که قبل از نشست روز گذشته، چند روز پيش هم بين هر دو تيم نشست‌ها صورت گرفته بود.

این در حالی است که یک ماه پیش، مذاکرات صلح میان نمایندگان دولت جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان در دوحه قطر آغاز شد. دو طرف تاهنوز نتوانسته‌اند که روی آجندا و شیوه گفت‌وگوهای صلح به توافق برسند.

هر دو طرف تأکید می‌کنند که در این گفت‌وگوها نباید طرف خارجی دخیل باشد اما به دلیل عدم توافق روی آجندای گفت‌وگوها؛ زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان به دوحه قطر سفر کرده و با هیئت دو طرف دیدارهایی داشته است.

همزمان با آغاز مذاکرات صلح، طالبان مسلح حملات‌شان را در نقاط مختلف کشور افزایش داده‌اند، این در حالی است که دولت افغانستان و جامعه جهانی بارها خواهان اعلام آتش‌بس بشردوستانه شده‌اند.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق