خبرهای مرتبط

جمع

ثبت بالاترین آمار مرگ و میر مادران و کودکان در افغانستان

دفتر هماهنگ کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل اعلام کرد...

تقابل النصر عربستان و پرسپولیس ایران با حضور رونالدو

در ادامۀ بازی‌های فوتبال قهرمانی باشگاه‌های آسیا تیم النصر...

کابل-جلال‌اباد لار؛ کوچنیو موټرو ته فرعي سړک جوړ شوی، خو خوندي نه دی

د طالبانو حکومت د ټولګټو چارو وزارت وايي، د...

قصر سفید: برنامه‌ای برای به رسمیت شناختن حکومت طالبان نداریم

قصر سفید می‌گوید که حکومت سرپرست در افغانستان بر...

وزارت صحت: استفاده از ماسک از هفته آینده اجباری می‌شود

مسئولان در وزارت صحت عامه می‌گویند از هفته آینده استفاده از ماسک را در ادارات دولتی و مراکز صحی به منظور جلوگیری از گردش ویروس کرونا اجباری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ اکمل سمسور سخنگوی وزارت صحت عامه روز چهارشنبه (23 میزان) در یک نشست خبری در کابل گفت: “در حال حاضر گردش ویروس کرونا در کشور کمتر است اما باید در موج دوم این ویروس احتیاط بیشتر صورت بگیرد”.

آقای سمسور گفت، وزارت صحت عامه به منظور جلوگیری از گردش  بیشتر ویروس کرونا به کابینه افغانستان پیشنهاد استفاده اجباری از ماسک را نموده که این پیشنهاد در جلسه گذشته کابینه تصویب شده است.

وی بیان داشت که از آغاز هفته آینده استفاده ماسک در ادارات دولتی و مراکز صحی اجباری بوده بدون پوشیدن ماسک به کسی اجازه ورود به دفاتر دولتی و مراکز صحی داده نمی‌شود.

سخنگوی وزارت صحت عامه با بیان اینکه ما نباید اشتباهات موج اول کرونا را تکرار کنیم گفت: اگر 95 درصد شهروندان کشور از ماسک استفاده کنند گردش ویروس کرونا به صفر رسیده و دیگر نیاز نیست که دروازه‌های مکاتب، دانشگاه‌ها و نهاد حکومتی بسته شود.

آقای سمسور افزود:” کرونا فعلا در زندگی ما است و باید همیشه احتیاط کنیم و ما تا آخر سال 2021 هم واکسین کرونا را نخواهیم داشت”.

وی افزود:”در سه ماه گذشته 4 هزار 631 مرض در 17 شفاخانه کابل مراجعه کرده است و من بعد به مراجعه کننده بدون ماسک اجازه داده نمی‌شود”.

وزارت صحت عامه می‌گوید که یک شبانه روز گذشته 318 واقعه مشکوک به ویروس کرونا در لابراتوار‌های کشور آزمایش شده است که از شمار 66 آن مثبت ثبت شده است که با این رقم شمار مجموعی واقعات ویروس کرونا در کشور به 39 هزار و 994 واقعه رسیده است.

به اساس معلومات وزارت صحت در 24 ساعت گذشته یک تن به اثر ویروس کرونا وفات و 46 بیمار دیگر بهبود یافته‌اند که با این ارقام، شمار مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا طی 7 ماه گذشته به 1481 تن و شمار بهبود یافتگان به 33 هزار و 354 تن رسیده است.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق