خبرهای مرتبط

جمع

اتحادیۀ اروپا: گزینۀ به رسمیت شناختن طالبان روی دست نیست

نمایندۀ ویژۀ اتحادیه اروپا در امور افغانستان گفت کشورهای اروپایی گزینۀ به رسمیت شناختن حکومت حاکمه در افغانستان را روی میز ندارند.

نشست دبیران شورای امنیت کشورهای آسیای مرکزی دربارۀ افغانستان

نمایندۀ ویژۀ روسیه در امور افغانستان اعلام کرد که دبیران شورای امنیت کشورهای آسیای مرکزی دربارۀ اوضاع افغانستان در مسکو گفت‌وگو خواهند کرد.

وضع تحریم‌های جدید ایالات متحده بر سران امارت اسلامی

انتونی بلینکن وزیر خارجۀ آمریکا تحریم‌های جدید را بر...

گزارش: اشرف غنی در ازای 110 میلیون دالر، کابل را ترک کرد

شبکه تی‌جی‌۱ ایتالیا در یک گزارش تحقیقی افشا کرده...

ناتو: طالبان باید تعهدشان مبنی برکاهش خشونت را عملی کنند

ینس ستولتنبرگ، سرمنشی ناتو، یک بار دیگر بر کاهش خشونت‌ها در افغانستان تأکید کرده و مي‌گوید که طالبان باید تعهد‌شان را در مورد عملی کنند.

سرمنشی ناتو جمعه‌شب در توییترش نوشته است که در پیوند به آخرین تحولات در افغانستان، در بروکسل با زلمی خلیل‌زاد نمایندۀ خاص امریکا گفتگو کرده است.

به نقل از پژواک، وی افزوده است که مذاکرات دوحه در قطر، فرصت خوبی را برای تمامی جوانب فراهم کرده؛ اما طالبان باید تعهد‌شان را عملی کنند و خشونت‌های غیرقابل قبول موجود را کاهش دهند.

نامبرده یک بار دیگر تأکید کرد که ناتو متعهد به تأمین امنیت در افغانستان است.

این درحالی است که به‌ شمول ولایت هلمند در یک تعداد مناطق افغانستان، جنگ‌ها شدت گرفته است، که در نتیجۀ آن تلفات افزایش یافته و هزاران خانواده از مناطق‌شان بی‌جا شده‌اند.

از جانب دیگر، زلمی خلیل‌زاد نماینده خاص امریکا برای صلح افغانستان می‌گوید که افزایش خشونت‌ها، روند صلح افغانستان را با تهدید مواجه می کند.

وی در توییترش گفته است که در ملاقات با سران طالب در قطر، بر کاهش عملیات‌ها همزمان با نشست دوحه، قبلاً به توافق رسیده است.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق