خبرهای مرتبط

جمع

زلنسکی: سرنوشت اوکراین مانند افغانستان نخواهد شد

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین به دنبال تصویب کمک‌ها...

پر لویو لارو د ټرافیکي پېښو د مخنیوي طرحه جوړه شوه

د ټرافیکو عمومي ریاست په هېواد کې له ټرافیکي...

معلولان و خانواده‌های شهدا در کابل بار دیگر خواهان پرداخت حقوق‌شان شدند

شماری از معلولان و خانواده‌های شهدا در پایتخت بار...

تخریب تجهیزات؛ امریکا بارفتنش از افغانستان هیچ‌چیز با ارزشی باقی نمی‌گذارد

برخی رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که همزمان با احتمال کاهش نظامیان امریکایی در افغانستان، بخشی از تجهیزات و تاسیسات پایگاه بگرام در این کشور تخریب شده است.

همزمان با احتمال کاهش نظامیان امریکایی در افغانستان، بخشی از تاسیسات پایگاه هوایی بگرام، بزرگترین پایگاه نظامی امریکا در افغانستان در حال تخریب است.

به گزارش رسانه‌ها، مردم در شهرستان «بگرام» در شمال کابل می‌گویند که تاسیسات اطراف پایگاه نظامی بگرام توسط نیروهای امریکایی تخریب شده است.

برخی از مردم ساکن در نزدیکی پایگاه بگرام به رسانه‌ها گفته‌اند که همه روزه تجهیزات مختلفی از این پایگاه توسط کامیون‌ها خارج می‌شود.

گفته می‌شود که در دو دهه اخیر حدود 700 پایگاه کوچک و بزرگ نظامی توسط امریکا در افغانستان ساخته شده است که بسیاری از آنها را نیروهای امریکایی پس از واگذاری یا خروج، تخریب کرده‌اند.

برخی مقامات محلی در گذشته نیز گفته بودند که امریکایی‌ها این تجهیزات را به دولت افغانستان نمی‌دهند و بیشتر آنها را به پاکستان منتقل کرده‌اند.

همچنین پیش از این گفته می‌شد که در فرودگاه «بگرام» 1800 ساختمان تخریب شده‌ است.

پیش از این، خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از «زاک اسمیت» مسئول تیم تخریب ساختمان و تجهیزات نیروهای امریکایی گزارش داده بود که نیروهای امریکایی تمام روز مشغول به تخریب هستند.

اسمیت اظهارداشت که ما این کار را تا حدممکن به گونه‌ای درست انجام می‌دهیم و هرجایی که سوخت، روغن و یا بطری را می‌بینیم آن را از بین می‌بریم تا مطمئن شویم که بگرام را طوری که در روزهای اول به آن وارد شدیم، همانطور رها می‌کنیم.

اقدامات نظامی آمریکایی برای تخریب تاسیسات و تجهیزات پایگاههای نظامی همواره مورد انتقاد بوده است.

به گفته کارشناسان آمریکایی‌ها، در آستانه خروج از افغانستان هیچ چیز با ارزشی را برای این کشور باقی نخواهند گذاشت.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق