خبرهای مرتبط

جمع

فساد در دبیر خانه ولسی جرگه

یکی از نمایندگان ولسی جرگه جدیداً پرده از فسادهای بی‌شرمانهدبیرخانه مجلس نمایندگان بر می‌دارد که نشان می‌دهد عبدالقادر زازی وطن‌دوست، رئیس دبیرخانه ولسی جرگه مصارف شخصی‌اش را از بودجه مجلس تأمین می‌کند. این در حالی است که حکومت در این روزها به تشهیر منفی فاسدان می‌پردازد و عکس‌های آن‌ها را به دیوارها می‌چسپانند. شهروندان از اقدامات که منجر به امنیت و کاهش فساد شود استقبال می‌کند اما مبارزه با فساد نباید نمایشی و انگشت‌نشان باشد بلکه مبارزه با فساد می‌باید همگانی باشد. مبارزه با فساد می‌باید دولتی و غیر دولتی نشناسد و فاسد فاسد باشد نه اینکه اگر فاسدی از دوستان رئیس جمهور یا هر قدرت‌مند دیگری بود از پیگرد معاف شود اما سید احمد سیلاب، نماینده مردم قندهار در مجلس در این باره حکایت دیگر دارد و می‌گوید که عبدالقادر زازی وطن دوست رییس دبیرخانه این مجلس از بودجه مجلس در مصارف خانه‌ و سفرهایش استفاده می‌کند. گفته می‌شود زازی از افراد نزدیک به حکومت است و عمداً به منظور کنترل مجلس به عنوان رییس دبیرخانه این نهاد گماشته شده است.

جمهور در این باره نوشته است: سیلاب خطاب به نمایندگان گفت که “ما بر دیگر ادارات دولتی اتهام فساد وارد می‌کنیم و می‌گویم که در ادارات، تبعیض، تعصب و فساد جاری است؛ ولی از فساد، برخورد تبعیض‌آمیز و تعصب در دبیرخانه مجلس چشم پوشیده‌ایم. یا همه همرایش شریکیم و یا جناب زازی به حدی زور دارد که در تمام امورات می‌تواند مداخله کند.”

به گفته او، یک نفر در مجلس نیست که بگوید، بودجه سال گذشته خانه ملت چقدر بوده و به کجا به مصرف رسیده‌است. آقای زازی که به خانه خود یا به سفرهای شخصی می‌رود؛ مصارفش از کجا پرداخت می‌گردد؟

سیلاب بیان داشت، آقای زازی به برخی نمایندگان سه تا چهار نفر معاشات فوق‌العاده ان‌تی‌ای و یا بالمقطع می‌دهد؛ ولی به نمایندگان دیگر هیچ چیزی داده نمی‌شود.

او با اشاره به این‌که اصلاح جان اصلاح جامعه است، تاکید کرد که اگر نمایندگان می‌خواهند فساد را از ادارات دولتی نابود کنند، اول باید این اصلاحات از بخش اداری مجلس نمایندگان آغاز گردد.

باید تمام کارکردهای دبیرخانه توسط یک کمیته مختلط متشکل از کمیسیون‌های سمع شکایات، عدلی و قضایی و تفتیش مرکزی، بررسی شود که چند نفر در کجا از سوی آقای زازی مقرر شده‌است.

سیلاب گفت، تا زمانی‌که اصلاحات در سیستم اداری مجلس آورده نشود، او آقای رحمانی را به عنوان رییس نه بلکه جناب زازی را به عنوان پادشاه بی‌تاج مجلس خواهم دانست؛ زیرا او صاحب نظر است و به هر موضوع مربوط به مجلس به جای آقای رحمان، زازی پاسخگویی می‌کند.

به گفته او، این مساله توهین به نمایندگان است و باید تالار از این مخمصه نجات داده شود.

پیش از این نیز اتهاماتی مبنی بر مداخله آقای زازی در امور مجلس از جمله فیصله‌های این خانه مطرح شده است.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق