خبرهای مرتبط

جمع

زلنسکی: سرنوشت اوکراین مانند افغانستان نخواهد شد

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین به دنبال تصویب کمک‌ها...

پر لویو لارو د ټرافیکي پېښو د مخنیوي طرحه جوړه شوه

د ټرافیکو عمومي ریاست په هېواد کې له ټرافیکي...

معلولان و خانواده‌های شهدا در کابل بار دیگر خواهان پرداخت حقوق‌شان شدند

شماری از معلولان و خانواده‌های شهدا در پایتخت بار...

ناتو: به حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان ادامه می‌دهیم

سازمان پیمان اتلانتیک شمالی (ناتو) گفته است که این پیمان به حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان هم‌چنان ادامه می‌دهد.

به نقل از سلام وطن‌دار، ناتو در رشته‌ توییت‌هایی گفته است که استفانو پونتیکورو، نماینده ملکی ناتو در افغانستان این اظهارات را در گفت‌وگویی با والیان ولایت‌های غور، لغمان و هلمند مطرح کره است.

در توییت ناتو آمده است که ناتو از تلاش‌های نیروهای امنیتی افغانستان برای تأمین امنیت این ولایت‌ها قدردانی و حمایت می‌کند.

نور محمد کوهنورد، والی غور به سلام‌وطندار می‌گوید که این گفت‌گو روز گذشته، پنج‌شنبه، هشتم عقرب انجام شد و ناتو تعهد کرد که از نیروهای امنیتی این ولایت حمایت می‌کند.

این گفت‌وگو در حالی انجام می‌شود که وضعیت امنیتی غور و شهر فیروزکوه، مرکز این ولایت در این اواخیر بد شده است.

محمد مهدوی،‌ عضو شواری ولایتی غور دلیل بدامنی این ولایت را عدم هم‌آهنگی بین نهادهای امنیتی و حکومت محلی این ولایت عنوان کرده است.

باشندگان و نمایند‌گان مردم غور در شورای ولایتی این ولایت از حکومت مرکزی و نهادهای خارجی خواسته‌اند که جلو فاجعۀ انسانی در این ولایت را بگیرند.

در تازه‌ترین مورد، یک پیام صوتی از نشانی ملا احمدشاه، معاون خودخوانده گروه طالبان برای این ولایت به نشر رسیده که او در این پیام از یک حمله مرگ‌بار در شهر فیروزکوه هشدار داده است.

معاون خودخواندۀ طالبان در این پیام صوتی از باشند‌گان شهر فیروزکوه خواسته که هر چه زوتر خانه‌های‌شان را ترک بگویند و در نزدیکی پایگاه‌های نظامی نیروهای دولتی حضور پیدا نکنند.

پیش‌تر در اثر انفجار یک موتر بمب‌گذاری‌شده در شهر فیروزکوه، دست‌کم ۱۸ غیرنظامی کشته شدند و نزدیک به ۱۵۰ تن دیگر زخم برداشتند.

ناتو پس از آن به حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان تأکید کرده که طالبان حملات‌شان را در برخی از ولایت‌ها شدت بخشیده‌اند.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق