خبرهای مرتبط

جمع

زلنسکی: سرنوشت اوکراین مانند افغانستان نخواهد شد

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین به دنبال تصویب کمک‌ها...

پر لویو لارو د ټرافیکي پېښو د مخنیوي طرحه جوړه شوه

د ټرافیکو عمومي ریاست په هېواد کې له ټرافیکي...

معلولان و خانواده‌های شهدا در کابل بار دیگر خواهان پرداخت حقوق‌شان شدند

شماری از معلولان و خانواده‌های شهدا در پایتخت بار...

رئیس مجلس:‌ امنیت کابل به عهده صالح است؛ او باید در باره رخداد خونین پوهنتون کابل پاسخ‌گو بدهد

رئیس مجلس: صالح 300 محافظ دارد اما برای امنیت دانشگاه کابل تعدادی محدود سرباز موظف شده است.

رئیس مجلس نمایندگان می‌گوید که امرالله صالح با یک پست تشریفاتی در دولت، 300 محافظ رجال برجسته برای تأمین امنیتش موظف شدند، اما امنیت دانشگاه کابل را چند سرباز به صورت محدود بر عهده دارند.

به نقل از آوا، میررحمان رحمانی، رئیس مجلس نمایندگان در نشست روز (چهارشنبه) این مجلس با انتقاد از امرالله صالح، معاون اول رئیس جمهور گفت که او وظیفه تأمین امنیت کابل را بر عهده داشته و باید پاسخگو باشد.

رحمانی گفت که “من رئیس یک قوه هستم، اما تنها ۵۰ نفر از منسوبین رجال برجسته امنیتم را می‌گیرند، اما صالح که یک پُست تشریفاتی دارد، ۳۰۰ نفر از رجال برجسته برای تأمین امنیتش توظیف شده است.”

رئیس مجلس در این نشست بیان کرد که ۳۰۰ نفر تنها تأمین امنیت امرالله صالح را می‌گیرند درحالی که این رقم در پوهنتون کابل به چند سرباز محدود می‌رسد.

او همچنین در این نشست بیان کرد که “کسی که مسئولیت تأمین امنیت پایتخت را بر عهده گرفته بود، اکنون باید در مورد حادثه دانشگاه کابل پاسخ دهد.”

 رحمانی افزود که قوماندان امنیه کابل به جای شمع روشن‌کردن برای دانشگاه کابل، باید امنیت را تأمین می‌کرد.

 رئیس مجلس نمایندگان همچنین اضافه کرد که “در ارتباط به کورس کوثر دانش و دانشگاه کابل، ما حیرانیم که معاون اول را استجواب کنیم یا قوماندان امنیه و سرپرست وزارت داخله را. معاون اول به عنوان سرپرست قوماندانی امنیه کابل استجواب شود، در نامه هم ما می‌نویسم که صالح صاحب سرپرست قوماندانی امنیه کابل”

 این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که در چند هفته اخیر حملات خونینی در کابل پایتخت به وقوع پیوسته است. حدود دو هفته قبل یک تروریست خود در میان تعدادی از دانش آموزان یک مرکز آموزشی در غرب کابل منفجر کرد که 24 تن، که بیشتر آنان دانش آموز بودند، شهید شدند.

همچنین دوشنبه هفته جاری تعدادی از مهاجمان مسلح بر دانشگاه_کابل حمله کردند که در این حمله 22 تن که اکثر آنان دانشجو بودند، جان باختند و 27 نفر دیگر نیز زخمی شدند. مقامات حکومتی می‌گویند که این حمله کار طالبان است، اما طالبان دست داشتن در این حمله را رد کردند و مقامات حکومتی را به سندسازی جعلی متهم می‌کنند.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق