خبرهای مرتبط

جمع

استانکزی: درهای علم نباید به روی کسی بسته شود

شیرمحمد عباس استانکزی، معاون سیاسی وزارت خارجۀ امارت اسلامی...

حامد کرزی خواستار آزادی فوری مطیع‌الله ویسا شد

حامدکرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان در واکنش به بازداشت...

وقوع انفجار در کابل 10 کشته و زخمی برجا گذاشت

وقوع انفجاری که امروز (دوشنبه، 7 حمل) در شهر...

تحصن حرکت مردمی صلح در برابر سفارت امریکا به خشونت کشیده شد

گردهمایی معترضان به سیاست‌های جنگ‌طلبانه در مقابل سفارت امریکا در کابل با دخالت پولیس به خشونت کشیده شد.

به گزارش تسنیم، در دو روز گذشته سران اقوام ولایت ننگرهار در اعتراض به سیاست‌های جنگ‌طلبانه به کابل آمدند و در مجاورت سفارت امریکا تجمع و خیمه‌های تحصن برپا کردند؛ اما این تظاهرات مسالمت‌آمیز با دخالت پولیس به خشونت کشیده شد.

حرکت مردمی صلح افغانستان که از دیر زمانی است برای آمدن صلح در افغانستان فعالیت می‌کنند؛ جدیداً به ادامه حرکت‌های‌شان، این بار در برابر سفارت امریکا گرد آمدند اما گفته می‌شود که این حرکت را پولیس متوقف کرده است.

به نقل از تسنیم پولیس برای متوقف‌ساختن این حرکت با استفاده از ماشین‌های آب‌پاش، باتوم و شوک‌های الکتریکی با مردم درگیر شده است و با زخمی‌کردن و بازداشت چندین تن از معترضان که بیشتر از سران اقوام بودند این تجمع مسالمت‌آمیز را به خشونت کشاند.

این در حالی است که مسئولین برگزارکننده این تجمع به تسنیم گفتند که معترضین از قبل مجوز برگزاری تظاهرات در مقابل سفارت امریکا را از مقامات مسئول و وزارت صلح افغانستان دریافت کرده بودند.

«محمد اقبال خیبر» سخنگوی سران اقوام ننگرهار و از برگزارکنندگان این تجمع می‌گوید: هدف از برگزاری این تظاهرات اعتراض به سیاست‌های جنگ‌طلبانه امریکا و توقف جنگ با فشارهای سیاسی امریکا بر طالبان، پاکستان و حکومت افغانستان است.

خیبر به خبرنگار تسنیم گفت: مردم ننگرهار امریکا را مسئول جنگ در افغانستان می‌دانند؛ اگر امریکا بخواهد این توانایی را دارد تا مذاکرات صلح را به نتیجه برساند و همانگونه که آغازگر جنگ بوده جنگ چندین‌ساله در افغانستان را به پایان برساند.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق