خبرهای مرتبط

جمع

انفجار در ولایت سمنگان 35 کشته و 23 زخمی برجا گذاشت

منابع محلی در ولایت سمنگان امروز (چهارشنبه، 9 قوس)...

تاجیکستان کې پر افغانستان امنیتي غونډه ده؛ د امریکا شارژدافیره هم ورغلې

افغانستان لپاره د امریکا متحده ایالاتو د سفارت شارژدافیره کرن ډیکر وايي د «هرات امنیتي خبرو کې» د ګډون لپاره تاجیکستان ته تللې ده.

برخی فعالان حقوق زنان افغان: حق بلند کردن صدای دادخواهی از ما گرفته شده ‌است

در حالی‌که کمپاین ۱۶ روزۀ جلوگیری از خشونت علیه زنان و اعتراضات مربوط به آن در شماری از کشورهای جهان در حمایت از زنان افغان جریان دارد، فعالان حقوق زنان در افغانستان می‌گویند که حق بلند کردن صدای دادخواهی از آنان گرفته شده و روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

انتخاب سخت افغان‌ها؛ تهیۀ سوخت زمستان یا غذا

رئیس بخش عملیاتی صلیب سرخ با اشاره به بحران انسانی وخیم در افغانستان گفت: خانواده‌ها در این کشور با انتخاب غیرممکن بین تهیه سوخت برای گرم نگه‌داشتن خود و یا تهیه غذا مواجه هستند.

انتقاد کارشناسان سازمان ملل از مسدود ماندن مکاتب دختران در افغانستان

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای...

کشته‌شدن 8 نیروی امنیتی و 6 جنگجوی طالبان در ولسوالی امام صاحب کندز

مسئولان امنیتی در ولایت کندز به سلام وطن‌دار گفته‌اند که هشت نیروی امنیتی در پی حمله‌های طالبان در ولسوالی امام‌صاحب این ولایت جان باخته‌اند.

به گفته منابع امنیتی، جنگ‌جویان گروه طالبان حوالی ساعت ۸:۰۰ شنبه شب (18 عقرب) بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در منطقه «پل خشتی» و «اوستامنیگ» ولسوالی امام‌صاحب، حمله کردند و این درگیری پنج ساعت دوام داشت.

منبع گفته است که در این درگیری شش نیروی امنیتی و دو پولیس محلی کشته شده و هشت نیروی امنیتی دیگر زخم برداشته‌اند.

در این درگیری به طالبان نیز تلفات وارد شده است.

هادی جمال، معاون سخنگوی قول اردوی ۲۱۷ پامیر درگیری بین نیروهای امنیتی و طالبان را تأیید کرده و می‌گوید که در این درگیری، شش جنگ‌جوی طالبان نیز کشته شده‌ و چهار تن دیگرشان زخمی شده‌اند. این حمله در حالی انجام می‌شود که هفته گذشته طالبان یک موتر مملو از مواد انفجاری را در کنار کندک نیروهای امنیتی منفجر کردند. در این انفجار پنج نیروی امنیتی کشته شدند.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق