خبرهای مرتبط

جمع

آمریکا خواستار فشار شورای امنیت بر حکومت سرپرست در افغانستان شد

نمایندۀ آمریکا در سازمان ملل از شورای امنیت خواست...

بازگشت میزان هزینۀ خدمات قنسولی سفارت افغانستان در تهران در پی واکنش‌ها

دو روز پس از افزایش بی‌سابقه خدمات قنسولی سفارت...

افغانستان په اسیايي سیالیو لومړی مډال وګاټه

د چين په هانګ ژو اسیایي سیالیو کې د...

خواست دولت آلمان از شهروندانش برای خروج از افغانستان

وزارت امور خارجۀ آلمان با انتشار بیانیه‌ای ضمن ابراز...

تا چند روز آینده بن‌بست مذاکرات بین‌الافغانی می‌شکند

کشورهای میانجی نیز تلاش‌های‌شان را برای خروج مذاکرات از بن‌بست آغاز کرده‌اند

در حالی که بن‌بست تیم‌های مذاکراتی دولت افغانستان و طالبان برای تعیین دستورکار مذاکرات ادامه دارد، یکی از اعضای تیم مذاکره دولت ابراز امیدواری کرد که اختلافات تا چند روز آینده حل خواهد شد.

به گزارش رسانه‌ها «فوزیه کوفی» عضو تیم مذاکره کننده دولت افغانستان گفت که تا چند روز آینده اختلافات تیم دولت و طالبان برای تعیین دستورکار مذاکرات بین‌الافغانی حل خواهد شد.

به نقل از تسنیم، وی تصریح کرده است که: «طرحی بین تیم دولت و طالبان ارائه شده است، کلماتی به آن اضافه می‌گردد، کلماتی تغییر می‌کند و امیدواریم تا چند روز آینده این مسئله را حل کنیم».

این در حالی است که دو طرف از 22 ماه سنبله دیدارهای‌شان برای تعیین دستورکار مذاکرات را آغاز کرده‌اند اما هنوز توافقی صورت نگرفته و قطر و برخی کشورهای دیگر تلاش‌ها برای تسهیل و تسریع روند مذاکرات را آغاز کرد‌ه‌اند.

براساس گزارش‌ها علاوه بر قطر کشورهای آلمان، ناروی، اندونزیا و ازبیکستان نیز تلاش‌ها برای میانجیگری و خروج مذاکرات از بن‌بست کنونی را آغاز کرده‌اند اما طالبان وجود میانجی در مذاکرات را رد می‌کند.

طالبان می‌گوید: در گفت‌وگوهای بین‌الافغانی میانجی وجود ندارد؛ البته کشور میزبان در کنار آماده‌سازی سهولت‌های دیگر، در صورتی که ضرورتی احساس شود، بدون شرکت‌ در نشست‌ها، می‌تواند به شکل انفرادی با طرفها نظرات و مشاوره‌های خود را شریک کند.

اشتراک گذاری

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق