خبرهای مرتبط

جمع

خانۀ ظلم خراب است!

چکیده: یک قطره جوهر سیاه وقتی در یک لیوان...

تلاش‌های سازمان دیدبان حقوق بشر برای تحریم ورزش افغانستان

سازمان دید‌بان حقوق بشر به تازه‌گی از کمیته بین‌المللی المپیک خواسته است تا ورزش افغانستان را تحریم کند.

سرمست لقب قهرمان حقوق موسیقی جهان را از آن خود کرد

شورای جهانی موسیقی لقب قهرمان حقوق موسیقی سال ۲۰۲۲...

طالبان در واکنش به پیروزی بایدن: توافقنامه را با دولت امریکا امضا کردیم نه ترامپ

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان اظهار داشته است که توافقنامه قطر بین این گروه و دولت امریکا است و پیروزی بایدن در انتخابات نباید بر اجرایی‌شدن این توافق تاثیری بگذارد.

به نقل از خبرگزاری تسنیم، «محمد نعیم» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در واکنش به پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری امریکا گفت که امیدوار است رئیس جمهور جدید امریکا بر توافقنامه قطر که زمینه خروج کامل نیروها از افغانستان را فراهم می‌کند، پایبند باشد.

نعیم به «خبرگزاری فرانسه» گفته است که: «ما با دولت امریکا توافق را امضا کردیم نه یک شخص؛ امیدواریم روندی که آغاز شده تضعیف نشود بلکه تقویت گردد».

براساس توافقنامه صورت گرفته بین امریکا و طالبان همه نیروهای خارجی باید به به ازای تعهدات طالبان برای مبارزه با تروریسم تا ماه می سال 2021 خاک افغانستان را ترک کنند.

از زمان امضای این توافقنامه تاکنون امریکا چندین پایگاه بزرگ را تخلیه، بسیاری از تجهیزات نظامی را معدوم و هزاران نیرو را نیز از افغانستان خارج کرده است.

سخنگوی طالبان درباره مذاکرت بین‌الافغانی نیز گفت: این مذاکرات بخشی از توافقنامه با امریکا است و بدون تاثیر از نتیجه انتخابات باید ادامه یابد.

وی افزود: این توافقنامه به سود منافع مردم افغانستان و منافع مردم امریکا است، این توافق نباید مورد تغییر قابل توجهی قرار گیرد و در همان حالتی که توافق شده باید اجرا شود.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق