خبرهای مرتبط

جمع

شکایت از تعیینات افراد غیر حرفه‌ای در ادارات دولتی

شماری از کارمندان ادارات دولتی می‌گویند که گماشتن افراد...

گزراش: مردم افغانستان از خدمات صحی باکیفیت محروم‌اند

سازمان داکتران بدون مرز (MSF) می گوید که افغان‌ها...

حامد کرزی به آلمان سفر کرد

منابع به روزنامۀ دنیا می‌گویند که حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان روز گذشته (یکشنبه، 16 دلو) به کشور آلمان سفر کرد.

احیای زنده‌گی با چند روش ساده!

اصلی وجود دارد به نام: «کمتر، بیشتر است.» با...

تام وست: سیاست‌های طالبان ارسال کمک‌ها را به افغانستان تهدید می‌کند

توماس وست، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحدۀ آمریکا برای افغانستان...

دبیر کل ناتو: اکنون بهترین فرصت برای صلح در افغانستان است

دبیر کل ناتو به دلیل تشدید جنگ در زمان مذاکرات صلح، وضعیت افغانستان را شکننده خواند.

«ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در تماس با «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان درباره روند صلح این کشور و حمایت سازمان ناتو از افغانستان بحث و تبادل‌نظر کرد.

دبیرکل ناتو با انتشار توییتی گفت: با اشرف غنی دربار وضعیت افغانستان و راه طولانی و سخت این کشور به سمت گفت‌وگوهای صلح صحبت کردم؛ این روند شکننده است اما بهترین فرصت موجود برای صلح است.

وی همچنین تاکید کرد که این ائتلاف نظامی به نسبت به امنیت افغانستان متعهد باقی خواهد ماند.

این در حالی است که پایگاه خبری «اکسیوس» به نقل از منابع آگاه در دولت امریکا اعلام کرد که منصوب‌شدن سرهنگ «داگلاس مک‌گرگور» به سمت مشاور ارشد «کریستوفر میلی» – که به‌ تازگی دولنالد ترامپ او را به عنوان سرپرست وزارت دفاع امریکا منصوب کرده است – نشان می‌دهد که دولت ترامپ به دنبال سرعت بخشیدن به روند خروج نیروهای امریکایی از خاک افغانستان است.

داگلاس مک‌گرگور در سال 2019 به دونالد ترامپ توصیه کرده بود که در کوتاه‌ترین زمان ممکن نیروهای امریکایی را از افغانستان خارج و حتی سفارت امریکا در کابل را نیز تعطیل کند. وی همچنین گفته بود که برای خروج از افغانستان نیازی به مذاکره با طالبان نیست.

پیش از این اما دبیرکل سازمان ناتو تاکید کرده بود که خروج نیروها از افغانستان “مبتنی بر شرایط” خواهد بود و این سازمان تصمیم برای خروج و یا ادامه حضور در افغانستان را پس از ارزیابی تعهدات طالبان و شرایط این کشور اتخاذ خواهد کرد.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق