خبرهای مرتبط

جمع

استانکزی: درهای علم نباید به روی کسی بسته شود

شیرمحمد عباس استانکزی، معاون سیاسی وزارت خارجۀ امارت اسلامی...

حامد کرزی خواستار آزادی فوری مطیع‌الله ویسا شد

حامدکرزی، رئیس جمهور پیشین افغانستان در واکنش به بازداشت...

وقوع انفجار در کابل 10 کشته و زخمی برجا گذاشت

وقوع انفجاری که امروز (دوشنبه، 7 حمل) در شهر...

عبدالله در دیدار با باشندگاه شهر ک جبریل: انتخاب جنگ برای ختم جنگ، یک اشتباه تاریخی است

داکتر عبدالله در ديداری با شماری از باشندگان شهرک جبریل هرات گفت که از صلح با قاطعیت حمایت می‌کنیم و در کنار شما قرار داریم، اما نظام استبدادی طالبان را نیز تجربه کرده‌ایم و به هیچ وجه نمی‌خواهیم که به آن وضعیت برگردیم.
باشندگان شهرک جبریل نیز تأکید کردند که نظام جمهوری، حقوق انسانی، حقوق زنان، برابری شهروندی و حقوق اقلیت‌های قومی و مذهبی خط سرخ ماست. در نظام جمهوری است که تکثر فرهنگی، قومی، زبانی، مذهبی و حتا انتقال مسالمت‌آمیز قدرت معنا پیدا می‌کنند. لذا به هیچ صورت نمی‌خواهیم این ارزش‌ها به معامله گرفته شوند. این جوانان افزودند که حمایت از نیروهای امنیتی کشور مکلفیت جمعی ماست و نباید اقدامی شود که نیروهای امنیتی ما با خطر مواجه شود.

عبدالله نیز افزوده است که كه بحث‌های را که مطرح کردید خواست اکثریت قاطع شهروندان کشور است. هیأت گفت‌وگوکننده‌ی جمهوری اسلامی افغانستان در مذاکرات نمایندگی از همین خواست‌ها و ارزش‌ها می‌کنند. خواست همه‌ی ما افغانستان واحد، یکپارچه، همه‌پذیر و کثرت‌گرا است.
انتخاب جنگ برای ختم جنگ یک اشتباه تاریخی است. ممکن در جنگ پیشرفت و عقب‌گردهای وجود داشته باشد، اما پایدار نیست. نباید فرصت پیش‌آمده را از دست داد. طالبان باید به صدای صلح‌خواهی مردم افغانستان پاسخ دهند.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق