خبرهای مرتبط

جمع

اتحادیۀ اروپا: گزینۀ به رسمیت شناختن طالبان روی دست نیست

نمایندۀ ویژۀ اتحادیه اروپا در امور افغانستان گفت کشورهای اروپایی گزینۀ به رسمیت شناختن حکومت حاکمه در افغانستان را روی میز ندارند.

نشست دبیران شورای امنیت کشورهای آسیای مرکزی دربارۀ افغانستان

نمایندۀ ویژۀ روسیه در امور افغانستان اعلام کرد که دبیران شورای امنیت کشورهای آسیای مرکزی دربارۀ اوضاع افغانستان در مسکو گفت‌وگو خواهند کرد.

وضع تحریم‌های جدید ایالات متحده بر سران امارت اسلامی

انتونی بلینکن وزیر خارجۀ آمریکا تحریم‌های جدید را بر...

گزارش: اشرف غنی در ازای 110 میلیون دالر، کابل را ترک کرد

شبکه تی‌جی‌۱ ایتالیا در یک گزارش تحقیقی افشا کرده...

نبیل: افراد آغشته به فساد هنوزهم در دربار غنی کار می‌کنند

رحمت‌الله نبیل رییس پیشین امنیت ملی کشور گفته، با وجودی‌که 180 پرونده فساد را به غنی تسلیم کرده؛ اما برخی آنان هنوز در دربار غنی کار می‌کنند.

نبیل در واکنش به گزارش سیگار یا بازرس ویژه امریکا در باره فساد اداری در افغانستان نوشته است که درسال 2014 بعد از تشكيل حكومت وحدت ملى به تعداد 180 پرونده (دوسيه) اختلاس بزرگ مقامات حكومت قبلى را به داكتراشرف غنى سپرده‌است اما بعد از مدتى همان پرونده داران به منصب‌هاى بلند مقرر شدند و بعضى از آنها تا به حال از مقربين دربار هستند!

این در حالی است که اداره سیگار در گزارش جدید خود، نحوه مبارزه با فساد اداری در افغانستان را نمایشی و منحصر به تبدیلی و مقرری افراد دانسته است.

در این گزارش آمده، باوجود آنکه حکومت برخی اقداماتی را برعلیه مبارزه با فساد برداشته اما بسنده نیست و کسانی که به فساد متهم‌اند، هنوز هم آزادانه گشت و گذار می‌کنند. اداره سیگار چندی پیش نیز از حیف و میل‌شدن 19 میلیارد دالر در افغانستان خبر داده بود.

همرسانی کنید

Dunia
Duniahttp://dunia.af/
روزنامه دنیا، انعکاس‌دهندۀ حقایق